Dworek Chełmońskiego coraz piękniejszy

Grodzisk Maz.

Dworek Chełmońskiego z dnia na dzień staje się coraz piękniejszy. Ten niezwykły zabytek po renowacji ma być gotowy na przełomie września i października tego roku.

Niewątpliwie Dworek Chełmońskiego w Adamowiźnie to jeden z najcenniejszych zabytków gminy Grodzisk Mazowiecki. Drewniany dworek wzniesiono około 1900 r. w malowniczym otoczeniu rzeki Mrowna.

Grodziskim włodarzom w 2006 r. udało się kupić dworek. Ponad dekadę później Grodzisk Mazowiecki uzyskał dofinansowanie na rewitalizację zabytku. Wybrano wykonawcę prac, jednak inwestycja nie była realizowana zgodnie z planem. Prace bardziej przypominały rozbiórkę cennego zabytku niż jego rewitalizację.

Władze Grodziska Mazowieckiego zdecydowały się na rozwiązanie umowy z wykonawcą i ponowne ogłoszenie przetargu. W sierpniu ubiegłego roku udało się wybrać firmę, której zadaniem jest dokończenie prac związanych z rewitalizacją dworku.

I trzeba przyznać, że roboty postępują z dnia na dzień. – Trwają intensywne prace, by przywrócić to miejsce do stanu świetności. Wykonano już roboty związane z konstrukcją budynku, mostka i kładki. Obecnie kontynuowane są prace dekarskie oraz wykonywane instalacje wewnętrzne w budynku. Rewaloryzacja obejmuje także zagospodarowanie terenu parku – zaznacza grodziski magistrat.

Przypomnijmy, remont dworku ma zakończyć się we wrześniu tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Dworek Chełmońskiego coraz piękniejszy”

 1. Zdunio pisze:

  Bardzo źle położone łaty na dachu, widać wschodni model roboty. I dlaczego dano tanie sosnowe drewno bez uprzedniej impregnacji? Trzeba szybko dachówką to przykryć, żeby Zlecający nie wykrył fuszerki.

 2. M. pisze:

  To nie jest zabytek, to jest rekonstrukcja zniszczonego zabytku. Budynek wybudowany na nowo. Chełmońskiego zapewne żadna deska nie pamięta.

 3. eleuter pisze:

  Tłuste larwy (matki,żony i kochanki) się ulokują kułtule budut robić.

 4. Inzynier pisze:

  Spoko. Niezaimpregnowane deski, belki i krokwie. To zaraz zgnije.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły