Dwóch chętnych na zaprojektowanie ul. Przytorowej

Pruszków

Urząd miasta w Pruszkowie otworzył oferty w przetargu na zaprojektowanie ul. Przytorowej. Zgłosiły się dwie firmy, a zaproponowane przez nie ceny mieszczą się w budżecie przeznaczonym na to zadanie.

Przetarg rozpisany został na początku sierpnia. Radości z tego przedsięwzięcia nie krył w mediach społecznościowych wiceprezydent Konrad Siepiera. – Szanowni Mieszkańcy, został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi gminnej, tj. ul. Przytorowej, z połączeniem do ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Staszica oraz z dowiązaniem do ulicy Gomulińskiego. Istotnymi elementami projektu będzie budowa jezdni, chodników, ciągów pieszo – rowerowych, a także wodociągu i przebudowa kanalizacji deszczowej. Całość inwestycji zostanie zwieńczona ulicznym oświetleniem i pętlą autobusową. Po wykonaniu projektu będziemy bliżej realizacji kolejnej ulicy w naszym mieście – zaznaczył zastępca prezydenta.

W miniony poniedziałek pruszkowscy urzędnicy otworzyli oferty od firm zainteresowanych tym zadaniem. Pojawiły się dwie propozycje. Pierwsza opiewa na ponad 237 tys zł, druga jest o ponad połowę tańsza (109 tys zł). Tymczasem kwota, którą urząd był gotowy przeznaczyć to 340 tys zł. Są zatem duże szanse, że postępowanie uda się pomyślnie rozstrzygnąć.

Termin wykonania zadania to 18 miesięcy od momentu podpisania umowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Dwóch chętnych na zaprojektowanie ul. Przytorowej”

  1. Kinga pisze:

    Wpisanie do umowy 18 miesięcy na projektowanie krotkiej ulicy jest zwykłą nieudolnością urzędników. Kto się pod tym podpisał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły