Dwóch chętnych na budowę pawilonów targowych

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie otworzył oferty w przetargu na kolejny etap przebudowy miejskiego targowiska. Ta część prac polega m.in. na budowie pawilonów handlowych. O zlecenie ubiegają się dwie firmy.

To będzie ostatni akcent trwającej od lutego ubiegłego roku metamorfozy placu targowego w centrum Brwinowa. Zmiany już widać gołym okiem, a będą jeszcze większe. Ostatni etap prac zakłada m.in. wybudowanie czterech budynków handlowych podzielonych na pawilony (budynki: jednolokalowy, pięciolokalowy, sześciolokalowy i ośmiolokalowy; mają być wykonane w technologii prefabrykowanych kontenerów modułowych), wybudowanie ogrodzenia, utwardzenie terenu kostką brukową, wykonanie kwietników, dostawę i montaż stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci. Teren zostanie ogrodzony i objęty monitoringiem. W każdym z lokali znajdzie się WC i pełny węzeł sanitarny.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Zaproponowane przez nie ceny to ponad 2,3 mln zł oraz 3,3 mln zł. Pierwsza z kwot mieści się w możliwościach finansowych gminy. Magistrat planował wydać na to zadanie 2,5 mln zł. Obie oferty czeka teraz analiza merytoryczna.

Wybrany wykonawca będzie miał czas od końca czerwca tego roku na zrealizowanie swojego zadania. Po tej dacie rozpoczną się odbiory techniczne, a po nich kupców czeka przeprowadzka powrotna z ul. Grodziskiej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Dwóch chętnych na budowę pawilonów targowych”

 1. Luck Mc.Kane pisze:

  Kiosk przed targiem powinien zostać zlikwidowany

 2. stary kocur pisze:

  A w ogóle komentować się będzie wtedy, gdy zobaczymy gotowy bazar. Na razie krewa i bylejakość, jak to zwykle w Brwinowie.

 3. Uwe pisze:

  Przeprowadziłem się z Pruszkowa do Brwinowa.
  Ceny na targu w Brwinowie były wyższe niż w Pruszkowie nie wiem może brak marketów typu Biedronka Lidl.

 4. mieszkaniec Brwinowa pisze:

  Ładnie to wygląda. Kupujący pewnie chętnie skorzystają jeśli ceny będą dostępne. Do tej pory ceny były wyższe od tych na warszawskich bazarkach. Czy zadowoleni będą sprzedawcy? Zobaczymy. Za luksus trzeba będzie płacić wyższy czynsz i placowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły