Dwie ulice w Pruszkowie zostaną przebudowane

Pruszków

Mowa o ulicy 3 Maja na Żbikowie oraz ulicy Tadeusza Kościuszki w centrum miasta. Jednak nim na teren wjedzie ciężki sprzęt konieczne jest przygotowanie dokumentacji projektowej

Urząd miejski w Pruszkowie wybrał 15 maja wykonawcę, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej ulicy 3 Maja. Droga ma być przebudowana na odcinku od torów PKP do ul. Ciechanowskiej. Planowane jest wykonanie jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego, budowa odwodnienia drogi i oświetlenia ulicznego, przebudowa napowietrznej linii energetycznej na kablową wykonanie małej architektury i nasadzeń zieleni oraz zagospodarowanie skweru przy skrzyżowaniu z ulicą Warsztatową. Dokumentacja projektowa ma być gotowa w ciągu 22 miesięcy.

Natomiast 11 maja ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej ulicy Tadeusza Kościuszki. Nowością jest zmiana organizacji ruchu na jednokierunkowy na odcinku od Obrońców Pokoju do al. Wojska Polskiego.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 32

32 odpowiedzi na “Dwie ulice w Pruszkowie zostaną przebudowane”

 1. rob pisze:

  odcinek 3 maja powinien mieć porządnie oświetlone przejścia dla pieszych skoro zostanie przebudowana a bynajmniej te na odcinku od wlotu z Warsztatowej do wylotu w Łączniczek AK, bo co tu się dzieje, to jakaś masakra. Ruch spory a wieczorami pędzą myśląc, że to zapomniana już przez wszystkich dzielica i tu nikt nie mieszka.

 2. XXX. pisze:

  A dlaczego od razu nie zaszaleć i Wojska Polskiego przez cały Pruszków nie zrobić jednokierunkowej? Albo od razu całkowicie wyeliminować ruch samochodowy i zrobić deptak? koniecznie z rondami co parę metrów. po co w ogóle ruch zmotoryzowany w tym mieście i jego sensowna organizacja skoro można problem rozwiązać prostym, szybkim cięciem. proponuję do tego jeszcze powklejać więcej nowych bloków pomiędzy stare bloki i domy jednorodzinne. tyle wolnych trawników mamy, jest się gdzie wciskać. aaa, i jeszcze parki można wykorzystać. po co mieszkańcom tyle drzew, zieleni, cienia i powietrza? przecież to kasy nie daje. a taki deweloper znajomek da w łapę i jest pięknie. Zarząd Pruszkowa pobuduje sobie domy w ładnym miejscu z dala od Pruszkowa i na wakacje starczy w jeszcze ładniejszym miejscu.
  czy to nieszczęsne miasto doczeka się kiedyś sensownego zarządzania?
  Kościuszki już dawno powinna być wyremontowana – z głową! to jedna z głównych i najważniejszych ulic miasta a jest obleśna i zapyziała, przez zwykłe ignorowanie i niedofinansowanie. tyle ładnych kamienic tam stoi. ogrodzenie Parku Sokoła do odnowienia albo wymiany na mniej obozowe. oświetlenie ulicy porządne koniecznie! i wielu innych głównych, na których jest ciemno jak cholera od długich lat.
  może co skrzyżowanie powinna być jakaś galeria handlowa albo kościół, żeby w końcu warto było remonty zrobić?

  • Edi pisze:

   Od dawna planowane jest utworzenie ronda na wysokosci obroncow pokoju ze zjazdami w kierunku Warynskiego (tunel pod torami) i przedluzonym lacznikiem Miry Ziminskiej, takze prawdopodobnie Kosciuszki i Ziminksiej beda uzupelnialy sie jako ulice jednokierunkowe w dwoch przeciwnych kierunkach, a z Kosciuszki od Obroncow Pokoju do Wojska Polskiego pewnie zrobia to samo co z Kraszewskiego.

 3. Lukasz pisze:

  CO ZA KRETYN WPADŁ NA TAKI POMYSŁ?

 4. Marta pisze:

  Co za kretyn za tym stoi? Jedna z głównych ulic aby dojechać do SKM….
  Brak słów.

 5. Mundek pisze:

  Co za kretyn wpadł na pomysł aby Kościuszki była jedno kierunkowa

 6. paca pisze:

  Jaki jest powód wprowadzenia ruchu jednokierunkowego ? Na pewno nie usprawnienie. Drastyczne zwężenie jezdni tak że nawet lekki dostawczak blokuje ruch (jak na Kraszewskiego) ? Szerokie chodniki, promenada, ogródki kawiarniane ? Sopocki Monciak będzie w Pruszkowie ? No to jeszcze molo by się przydało.

 7. Urobek pisze:

  Na wizualizacji wyglada spoko, ale niestety zaraz po remoncie pojawia sie mistrzowie kierownicy i inni wandale, i wszystko zdewastuja. Szkoda, ze kasa na remont jest, ale potem woli i pieniedzy na utrzymanie tego w przyzwoitym stanie nie ma…
  Przydaloby sie tez jakichs elementow spowalniajacych ruch – w koncu miasto jest dla ludzi i o bezbieczenstwo trzeba dbac.
  Jesli chodzi o ruch jednokiernunkowy to pomysl nie jest zly, bo pozwala wygospodarowac dodatkowe miejsce na zielen czy miejsca do parkowania.

 8. JBCPiS pisze:

  Bardzo dobrze, że Kościuszki będzie jednokierunkowa. Więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. Musimy iść w tą stronę, jako społeczeństwo. Tylko Szanowni Panowie, z głową tą ścieżkę rowerową zrobić. (sam jeżdżę samochodem)

 9. Karolina pisze:

  Jednokierunkowa Kościuszki to kretyński pomysł. To jest jedna z ważniejszych dróg w naszym mieście.

 10. Rychu pisze:

  a kiedy przebudują rondo przy pomniku na Działkowej?- rondo kolizji.

 11. mm pisze:

  władze miasta są chore na głowę do zmiany ich… coraz gorsza władza… a miasto zamiast ładniejsze staje się beznadziejne… cała kostkę i ulice jedno kierunkowe do zmiany… nie można w centrum miasta robić jedno kierunkowych to głupota… Kraszewskiego to dobry przykład głupoty ludzkiej… powinna być dwu kierunkowa i z betonu czy asfaltu. a stalowa to samo po co kostka na tych ulicach… a chodnik kolorowy w każdym miejscu inny kolor i typ… władze miasta i powiatu to dno… kostka dla pieszych powinna być np czerwona… na pewno nie szara… robią fuszerkę…

  • Pirx pisze:

   O rany ile kropek…

  • Erw pisze:

   Hm… a co się stanie z zebraną kostką brukową? Chyba nie pojawi się ona potem w prywatnych ogródkach?

  • Ja pisze:

   Kościuszki jednokierunkowa? Ważniejsza ulica prowadząca do stacji i centrum handlowego? Tu powinni myśleć jak upłynnić ruch, a nie likwidować. Kto wpadł na ten pomysł? Jaka alternatywa w drugą stronę?

 12. Gontar pisze:

  A co z zabytkowymi stalowymi słupami energetycznymi na 3-go Maja? Stoją tu od czasu elektryfikacji i powinny zostać wyremontowane jako śwadectwo historyczne naszego miasta.

 13. Kierowca pisze:

  Nowością jest zmiana organizacji ruchu na jednokierunkowy na odcinku od Obrońców Pokoju do al. Wojska Polskiego.
  KRETYN NA TO TYLKO MÓGŁ WPAŚĆ

 14. 20052000 pisze:

  Ruch na Kościuszki w którą stronę?

 15. gość pisze:

  Kto spieprzył skrzyżowanie Al. Wojska Polskiego z ul. Działkową ? Teraz będzie przebudowa za pieniądze podatnika.

 16. Adam pisze:

  „Nowością jest zmiana organizacji ruchu na jednokierunkowy na odcinku od Obrońców Pokoju do al. Wojska Polskiego.” ale w ktora strone?

 17. Wppr pisze:

  Kościuszki ma błyszczeć!

 18. Pruszkowianin pisze:

  Oby robotnicy pracujący przy odświeżaniu jezdni 3 Maja (bo taka to reprezentacyjna ulica jak Brzeska w Warszawie) mieli na sobie kombinezony ochronne a la COVID, żeby nie zarazili się tam wirusem patologii. Będziecie otoczeni moją modlitwą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły