Dwie ulice – Helenowska i Sójek – zmieniają oblicze

Podkowa Leśna

Mowa u ulicach zlokalizowanych w Podkowie Leśnej. Helenowska zyska nową asfaltową nawierzchnię, a na ul. Sójek pojawiły się płyty betonowe.

W piątek wykonawca rozpoczął układanie nawierzchni asfaltowej na ul. Helenowskiej. Mieszkańcy od lat czekali na przebudowę. – Dotychczas mieszkańcy przez wiele lat z własnych środków finansowali działania zapobiegające podtopieniom wody wpływającej im z ulicy. Odcinek Helenowskiej pomiędzy ulicą Jelenią a Myśliwską, czasami nawet Brwinowską bywa kompletnie nieprzejezdny i trudny do przebycia dla pieszych. Kolejny odcinek się pyli, jest duży ruch z uwagi na lokalizację tej ulicy w centrum, przedszkole i układ komunikacyjny miasta – poinformował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Druga z problematycznych ulic to Sójek. Do tej pory podczas opadów droga ta była nieprzejezdna. Tworzyło się błoto, w którym można było ugrzęznąć. Nie wspominając już o tym, że bez kaloszy nie było możliwości przejścia jej „na piechotę”. Ulica została utwardzona płytami betonowymi i tłuczniem. Jak zapowiada burmistrz, podczas np. deszczu mieszkańcy powinni spokojnie dojechać do swoich domów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Dwie ulice – Helenowska i Sójek – zmieniają oblicze”

  1. Greg pisze:

    Miasteczko niby takie bogate, piękne domy i posesję. Natomiast ulice, drogi w fatalnym stanie, w większości prawie nieutwardzone. Wielcy Państwo rozjezdzają je swoimi SUVami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły