Dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla

Grodzisk Maz.

W piątkowy wieczór, 8 stycznia, w jednym z budynków w Grodzisku Mazowieckim dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla. Straż pożarna apeluje, aby zadbać o stan technicznych urządzeń grzewczych i pieców.

Tlenek węgla jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Czad jest bezwonny oraz bezbarwny. Co roku w całym kraju notuje się blisko 2 tys. przypadków zatrucia. 

Straż pożarna podobny przypadek odnotowała w piątkowy wieczór w jednym z budynków w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Żyrardowskiej. – O całej sytuacji poinformowało nas pogotowie, które jako pierwsze było na miejscu zdarzeniu. Dwie osoby odczuwały gorsze samopoczucie. Było podejrzenie, że może być to spowodowane obecnością tlenku węgla. Nasze urządzenia pomiarowe wykazały zbyt duże stężenie czadu w pomieszczeniach – wyjaśnia bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Dwie osoby, które przebywały w budynku były przytomne, jednak zostały przewiezione do szpitala. Tam zostaną poddane obserwacji lekarskiej. To nie pierwszy przypadek zatrucia tlenkiem węgla na terenie powiatu grodziskiego w tym roku. – W naszych statystykach widnieje jeszcze jedno takie zdarzenie. Mamy okres grzewczy, czasami sprzęt jest wadliwy i dochodzi do takich sytuacji – mówi bryg. Tryniszewski.

Każdy powinien sprawdzić stan techniczny urządzeń grzewczych. Straż pożarna stara się zwracać uwagę na ten problem. – Po raz kolejny prowadzona jest akcja „Nie dla czadu”. Przynosi ona efekty, gdyż notujemy coraz mniej ofiar śmiertelnych. Trzeba mieć świadomość konieczności sprawdzania przewodów kominowych oraz urządzeń grzewczych – podkreśla rzecznik grodziskiej straży pożarnej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.