Dwie nowe toalety publiczne w Pruszkowie

Pruszków

Pod koniec marca informowaliśmy Was o przetargu na budowę toalet publicznych: w Parku Kościuszki oraz na skwerze przy ul. Lipowej w Pruszkowie. Do przetargu stanęły dwie firmy.

Władze Pruszkowa planują budowę dwóch nowych toalet publicznych. Pierwsza powstanie w Parku Kościuszki tuż przy nowym placu zabaw. To niejako realizacji postulatów mieszkańców, którzy zgodnie podkreślają, że toaleta w tym miejscu jest zwyczajnie potrzebna. Kolejna ma zostać wybudowana na w Parku Potulickich przy ul. Lipowej w rejonie placu zabaw przy studni oligoceńskiej. —Przypomnę, że toalety to element wcześniej prowadzonych działań. Ta na terenie parku przy ul. Lipowej miała powstać jako element parku wodnego. Niestety radni zdecydowali o zdjęciu środków z tej inwestycji – informuje Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Pruszkowski magistrat szuka firmy, która zajmie się realizacją zadania. Do przetargu ogłoszonego 29 marca przystąpiły dwie firmy. Pierwsza to EC Serwis Łódź Sp. z o.o. z Łodzi, która wyceniła budowę toalet na 480 tys. zł. Druga – AS BUD Albert Śpiewakowski z Warszawy, która zaoferowała ponad 646 tys. zł. Na ten moment jednak urząd nie podjął decyzji. O dalszych krokach w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Dwie nowe toalety publiczne w Pruszkowie”

 1. Zygmunt Senex pisze:

  Ile to trzeba zdobyć funduszy aby stały i służyły ludziom. Mon Dieu, myślę i czuje jak ongiś, a mam już 80 lat, osiemdziesiąt.

 2. Zachwycony pisze:

  Niech się schowają Ateny, Egipt i Rzym że swoimi zabytkami. My mamy też swoje, kibelki miejskie w Pruszkowie.

 3. Paca(n) pisze:

  Jakie dzieło władz miasta małością grzeszy?

 4. Jerzosław pisze:

  Można srać i szczać. Ale klawo!

 5. Polka pisze:

  Mamy XXI wiek a w Pruszkowie 2 toalety sukces niebywały.

 6. Mie pisze:

  Wreszcie! Super : )

 7. Waszek pisze:

  Wiesz co robi ta toaleta? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest toaleta na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą toaletą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest toaleta społeczna, w oparciu o sześć instytucji, która zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu …

 8. ala pisze:

  Oby nie przeciekały jak fontanna w Parku Kościuszki bo trzeba będzie rozbierać pałacyk.

  • Olo pisze:

   hahahahahhaha – dobre !!!!! większej bzdury nie słyszałem
   kibelki nie będą przeciekały bo to tatuś z synkiem trzymają nad tym przedsięwzięciem pieczę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły