Dwa razy więcej pieniędzy na drogi wojewódzkie

Region

W tym roku samorząd województwa na modernizację dróg wojewódzkich przeznaczy 360 mln zł. To blisko dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Aż 141 mln zł to środki pochodzące z funduszy unijnych.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że dzięki mniejszemu janosikowemu udało się wygospodarować dwa razy więcej pieniędzy na drogi niż w zeszłym roku. Dzięki tym środkom wyremontowanych zostanie aż 125 km dróg wojewódzkich.

Remonty dróg Warszawa – Węgrów i Warszawa – Góra Kalwaria to dwie duże inwestycje dofinansowane z funduszy unijnych, dzięki którym łatwiej będzie dojechać kierowcom m.in. do pracy w Warszawie – dodał wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

W województwie mazowieckim jest 125 dróg wojewódzkich. Ich łączna długość to ponad 2800 km. Aktualnie 60 proc. z nich jest w dobrym stanie i nie wymaga ingerencji. Dzięki środkom z budżetu województwa w ostatnich latach udało się zmodernizować ponad 1500 km. W tym roku prace będą prowadzone na 45 odcinkach. Na ten cel zostanie wydanych 360 mln zł. Dla porównania w roku ubiegłym w związku z rekordowo wysokim „janosikowym” na zadania drogowe przeznaczono tylko 190 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.