Dwa wyróżnienia na koncie Piastowa

Piastów

Władze Piastowa mają powody do radości. Miasto otrzymało tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2016 oraz uzyskało nominację do Symbolu 2016 w kategorii samorządowej.

W tym roku Piastów zajął się modernizacją kilku ulic. Efekty prac są widoczne m.in. na Orła Białego, Ogrodowej czy Niecałej. Wiadomo, że nadal pozostało wiele do zrobienia i mieszkańcy czekają na kolejne remonty. Obecnie w przygotowaniu jest dokumentacja projektowa na przebudowę ul. Sułkowskiego. Kroki podjęte przez piastowski magistrat spotkały się z pozytywnym odbiorem. Urząd otrzymał tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2016.

Wyróżnienie trafiło do Piastowa podczas IV Kongresu Polskiej Przedsiębiorczości, który odbył się w Lublinie. Tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego otrzymują miasta i firmy działające na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Polska Agencja Przedsiębiorczości, która prowadzi program największą uwagę przykłada do takich kwestii jak pozyskiwanie funduszy unijnych na inwestycje, a także sprawnej realizacji zadań. W przypadku Piastowa przyznanie tytułu argumentowano m.in.  inwestycjami w infrastrukturę drogową, zaangażowaniem w rozwój kultury i rekreacji oraz działaniami proekologicznymi.

To niejedyne wyróżnienie, które otrzymał piastowski magistrat. Miasto uzyskało również nominację do tytuły Symbol 2016 w kategorii samorządowej. – Oba wyróżnienia wskazują, że został dostrzeżony znaczny wzrost dynamiki rozwoju Piastowa w ostatnim czasie, a zwłaszcza jego kierunki. Miasto konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, trudno sobie zresztą wyobrazić by mogło być inaczej. Troska o dynamiczny i zrównoważony rozwój Piastowa to podstawowy cel działania władz miasta obecnej kadencji. Podejmując nowe działania inwestycyjne zawsze brany jest pod uwagę ich skutek dla stanu środowiska i warunków życia mieszkańców – podał piastowski urząd na swojej stronie internetowej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.