Dwa weekendy utrudnień na WKD

Region

Ważna informacja dla pasażerów WKD. W ostatni weekend września i pierwszy weekend października szykują się utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii WKD. Wszystko przez planowane prace na torowisku.

Utrudnienia wynikają z prac gwarancyjnych polegających na usunięciu usterek oraz stabilizacji torowiska. W ostatni weekend września (28-29 września) tor nr 2 (w kierunku Warszawy) zostanie całkowicie wyłączony z ruchu na odcinku między stacjami Komorów – Warszawa Śródmieście WKD.

Ruch na tym odcinku będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze z częstotliwością co 70 min dla jednego kierunku jazdy. Na szlaku Komorów – Podkowa Leśna Główna, obsługiwanym przez pociągi obydwu planowanych relacji częstotliwość kursowania wyniesie 25/45 minut dla jednego kierunku ruchu.

Pociągi WKD będą kursowały w relacjach Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście WKD oraz Milanówek Grudów – Komorów z przesiadką w obu kierunkach do komunikacji zastępczej w kierunku do i z Warszawy. Komorów na dwa dni stanie się więc centrum przesiadkowym do autobusów zastępczych. Te będą kursować na trasie Komorów – Warszawa Śródmieście WKD a ich rozkład będzie dopasowany do rozkładu jazdy pociągów. – Z przyczyn technicznych przystanki „Malichy” oraz „Warszawa Salomea” nie zostaną objęte zastępczą komunikacją autobusową, której przystanki mogłyby zostać zlokalizowane w pobliżu linii WKD. Dla przystanku osobowego „Malichy” odpowiednikiem są przystanki zastępcze: „Tworki (Główna)” oraz „Norwida”, natomiast dla przystanku osobowego „Warszawa Salomea” odpowiednikiem jest przystanek zastępczy „Łopuszańska” – zaznaczają kolejarze.

Natomiast w pierwszy weekend października (5-6 października) szykują się utrudnienia na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna (tor w kierunku Grodziska) oraz Podkowa Leśna – Milanówek Grudów. Oba fragmenty zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Pociągi będą kursować w relacjach Warszawa Śródmieście WKD – Podkowa Leśna Główna. W podkowie podróżnych czeka przesiadka do pociągów (w kierunku Grodziska) lub komunikacji zastępczej (w kierunku Milanówka). Dodatkowe składy obsłużą połączenie między Komorowem a Warszawą Śródmieście.

Pociągi z Podkowy do Komorowa będą kursować z częstotliwością co 40 min dla jednego kierunki jazdy, a z Komorowa do Warszawy co 20 min dla jednego kierunku jazdy.

W przypadku październikowych utrudnień to stacja Podkowa Leśna Główna zamieni się w punkt przesiadkowy. Zarówno dla pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz obsługującymi relację w kierunku Grodziska Mazowieckiego (czas przewidziany na przesiadkę wynosi od 7 do 10 minut) jak i dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej obsługującymi relację w kierunku Milanówka (czas przewidziany na przesiadkę wynosi średnio 6 minut).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Dwa weekendy utrudnień na WKD”

  1. Wilku Starszy pisze:

    Panie podszyw, pisz swoje zale pod wlasnym nickiem.

  2. Xyz pisze:

    Takie prace powinny odbywać się W nocy.A w dzień normalny ruch

  3. Wilku starszy pisze:

    Na razie to jedynym wielkim utrudnieniem są te niebieskie tablice. Robili je chyba 2 lata a jak już odpalili to ciągle się psują. „No item”. Nigdy nie działajo jak jest awaria na trakcji, a właśnie wtedy powinny informować: „Uwaga! Awaria! Planowany odjazd godz…. „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły