Dwa piastowskie „komunałki” do remontu

Budynki komunalne, jeden przy ul. Gęsickiego 3, drugi przy ul. Bohaterów Wolności 26, zostaną wyremontowane i zmodernizowane. Sprawdźcie jakie zmiany zaplanowano.

Większość gmin w kraju boryka się z problemem braku mieszkań komunalnych lub z ich złym stanem. Piastowski urząd zamierza wyremontować dwa budynki. Na realizację inwestycje zostały pozyskane środki zewnętrzne, wobec czego nie należy martwić się o finanse. Teraz wszystko zależy od pozytywnego rozstrzygnięcia przetargów, a co za tym idzie, znalezienia wykonawców.

Jeden z budynków przeznaczonych do remontu znajduje się przy ul. Gęsickiego 3. Jest to obiekt wielorodzinny, wolnostojący, aktualnie użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. W zakres prac wejdzie m.in. termomodernizacja w postaci docieplenia fundamentów, ścian zewnętrznych piwnic i budynku, stropu nad piwnicą oraz docieplenie dachu. Wymienione zostaną też drzwi wejściowe wraz z oknami i instalacja centralnego ogrzewania.

Oprócz tego przygotowano wiele mniejszych prac remontowych, takich jak izolacja fundamentów, odnowienie schodów wejściowych, odnowienie części wspólnych piwnic i komórek lokatorskich, wymiana stropu nad lokalami 8 i 9, remont lokali mieszkalnych na poddaszu oraz kilka innych robót.

Drugim budynkiem, który przejdzie remont i modernizację jest ten znajdujący się przy ul. Bohaterów Wolności 26. Z uwagi na ten sam cel inwestycji, zakres prac budowlanych będzie podobny. Tu również planuje się docieplenie fundamentów oraz dachu, jak i wymianę drzwi czy okien. Wykonane będzie też instalacja centralnego ogrzewania.

W ramach prac remontowych pogłębiony zostanie korytarz piwnic i położona nowa posadzka, odmalowanie ścian klatki schodowej, uporządkowanie przestrzeni poddasza z przeznaczeniem na suszarnię, odnowienie kominów czy organizacja pomieszczenia przyłącza wody z kotłownią. Dodatkowo wymieniona będzie też instalacja wody zimnej i wykonana instalacja pod ciepłą wodę.

Kiedy to wszystko zostanie zrobione? Maksymalny termin wykonania prac budowlanych dotyczących budynku przy ul. Gęsickiego 3 to kwiecień 2021 r., natomiast obiektu przy ul. Bohaterów Wolności 26 to czerwiec 2020 r.

Przypomnijmy, że prace budowlane dotyczące budynków komunalnym możliwe będą dzięki dofinansowaniu, jakie Piastów otrzymał w ubiegłym roku. To ponad 6,2 mln zł, które zostaną spożytkowane na odnowę „komunałków” wymienionych w zajawce oraz kilku innych. Realizację całego projektu zaplanowano do końca czerwca 2021 r. W związku z czym gmina sukcesywnie ogłasza przetargi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Dwa piastowskie „komunałki” do remontu”

  1. KOMUNAŁEK_OPAŁEK pisze:

    Do młodej
    Na terenie Piastowa jest ponad 350 mieszkań komunalnych w których zamieszkują niejednokrotnie cale rodziny .Jak łatwo policzyć rodziny te stanowią 1/20 populacji Miasta Ci jak Pani twierdzi wykluczeni z życia społecznego ludzie mogą powiedzieć że rodzice tacy jak Pani których nie stać na prywatne przedszkola lub opiekunki dla swoich pociech są nieudacznikami życiowymi. Słoiki powinny pościągać z wioch weki do pilnowania swoich owoców i zacząć płacić podatki w Piastowie wtedy i na przedszkola by pieniążki były TRZEBA WYBRAĆ ZNIŻKA NA WIOSCE ZA OC AUTA CZY PRZEDSZKOLE DLA DZIECKA W PIASTOWIE

  2. młoda pisze:

    Remonty i modernizacja budynków komunalnych dla wykluczonych z życia społecznego kosztem wycofania się władz miasta z rozbudowy przedszkola nr 4 to pewnie w mniemaniu burmistrza dobry kierunek rozwoju miasta, czyli stawiamy na nieudaczników kosztem rozwoju młodego pokolenia i umożliwienia młodym rodzicom uczestnictwa w życiu gospodarczym kraju i regionu, rewolucja myślowa na miarę XXI wieku.

  3. End pisze:

    to już koniec wielkich inwestycji piastowskich – zakład pogrzebowy czeka …….

  4. Czas_na_CBA pisze:

    Jest proszę przejrzeć całą dokumentację Tak sprytnie to ujęto że na pierwszy rzut oka tego nie widać jest np zapis ściany zewnętrzne bez docieplenia wymagany remont elewacji albo zapis planowane zastosowanie ocieplenia płytami styropianowymi przed zastosowaniem docieplenia konieczne wykonanie prac przygotowawczych poza tym przewidziana poprawa współczynnika przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne jest na tyle duża ze nie może wynikać tylko z wymiany stolarki okiennej i drzwiowej co łatwo policzyć Pieniądze wyłożone przez Unię Szanowny pracowniku Urzędu pochodzą z puli do ktorej Polska z podatków Kowalskiego też się dorzuca Mieszkańcy Piastowa mają prawo wiedzieć na co przeznaczone są ich pieniądze a Unia nie powinna być wprowadzana w błąd na co przeznaczone są pieniądze które daje . Można było tą sprawę załatwić polubownie na poziomie Gminy ale widać niektóre plecy chyba przeceniaja swoje możliwości

    • Anonim pisze:

      Audyt został wykonany przed zeszłorocznym remontem. A zgodnie z PFU ocieplenie nie wchidzi w zakres zlecenia. Co do nazywania mnie urzędnikiem, to jakiś kompleks? Nie jestm nim, ale potrafię czytać dokumentację. Swoją drogą, to dokumentację przygotowywała jakaś niedouczona ekipa. Nie odróżniają lambdy od U. Generalnie w większości projektów zlecanych przez Urząd są błędy.

      • Czas_na_CBA pisze:

        Skoro audyt został wykonany przed zeszłorocznym remontem to dlaczego w tej samej formie stanowi załącznik do obecnego remontu z programu odnowa tkanki mieszkaniowej przecież oba programy zakładają poprawę sprawności energetycznej budynku w takim samym stopniu Budynek po pierwszym remoncie miał wszystko zrobione w celu poprawy tej sprawności ktora w wymaganym stopniu zostala osiągnięta Z załączonych do obu remontów dokumentów wynika że po kilku miesiącach użytkowania wyremontowanego budynku sprawność energetyczna spadła na tyle ze wymaga kolejnej termomodernizacji Żeby dostac pieniądze zarówno z jednego jak i z drugiego projektu musiały być spełnione określone warunki jednym z nich jest właśnie poprawa sprawności energetycznej budynku o określony procent . Po wykonaniu pierwszego remontu sprawność ta zostala osiągnięta przynajmniej tak wynika z dokumentacji sukces Miasto dostaje pieniądze ale co zrobić żeby dostać je jeszcze raz z innego projektu Nie da się juz poprawić sprawności energetycznej budynku trzeba więc ja zaniżyć gdyby nie taki manewr budynek mógłby stracić dofinansowanie przez co ze względu na duże odstępstwa od projektu i nieprawidłowości Miasto mogło by stracić cale dofinansowanie na pozostałe budynki Szkoda by było ale chyba lepiej teraz niż potem oddawać pieniądze z odsetkami karnymi położyło by to Miasto na łopatki chociaż moze i lepiej bo wchłonęła by je Warszawa

        • Anonim pisze:

          Proszę zapoznać się z SIWZ, PFU oraz zakresem przetargu zgodnie z umową i załącznikami. Termomodernizacja ścian zewnętrznych nie jest w zakresie zalecenia. Remont dotyczy części wewnętrznej.

          • Czas_na_CBA pisze:

            w audycie energetycznym SIWZ są podane warianty optymalizacyjne wszystkie zakładają docieplenie ścian zewnętrznych i zmniejszenie strat z tytułu przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne o prawie 10 procent Reasumując nawet jeśli nie ma tych prac ujętych w zakresie ocieplenia ścian zewnętrznych to z zapisów wynika że nastąpi znaczne zmniejszenie strat ciepła przez okna wymienione kilka miesięcy temu i ściany zewnętrzne ocieplone też kilka miesięcy temu na prace te została udzielona 60 miesięczna gwarancja zarówno program „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W MIEŚCIE PIASTÓW” w ramach projektu Współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Osi Priorytetowej IV „Przejście na Gospodarkę Niskoemisyjną” Działania 4.2 „EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. z którego budynek dostał dofinansowanie i przeszedł remont jak i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa VI „Jakość życia” Działanie 6.2 „Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych”. Typ projektów: „Odnowa tkanki mieszkaniowej w zakresie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych jako element szerszego działania rewitalizacyjnego”,
            zakładają zwiększenie efektywności energetycznej budynków Zgodnie z RPO WM 2014-2020, promowane są projekty, w których wykazano, że przyczynią się one do zwiększenia efektywności energetycznej termomodernizowanych budynków o min. 25 % i zgodnie z taka skalą przygotowana została punktacja w ww. kryterium.
            W przypadku jeśli projekt obejmuje kilka budynków, punktacja zostanie przyznana na podstawie obliczenia średniej arytmetycznej zwiększenia efektywności energetycznej wszystkich budynków.Budynek na Tuwima jest ocieplony wymieniona stolarka Budynek na Bohaterów Wolności podobnie Na Gęsickiego w 2003/2004 więc średnia była by za wysoka do tego dochodzi fałszowanie dokumentacji technicznej na Sienkiewicza gdzie celowo zdewastowano strychy stropy klatkę schodową oraz Ujejskiego gdzie rzekomo przystosowano cały budynek dla osób niepełnosprawnych montując windę obsługującą tylko jeden lokal,przez co wskazano ponadnormatywne lokale w nowo wybudowanych blokach dwóm rodzinom z rzekomą niepełnosprawnością ruchową( jednak w rzeczywistości nie wiadomo jak naprawdę jest ).Odsyłam do wytycznych w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2018 Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego i porównanie ich do dokumentacji przetargowych i technicznych obiektów zarówno ,,rewitalizowanych ”jak i tych ,,termomodernizowanych”

  5. lonia pisze:

    komunalne czyli niczyje

  6. Czas_na_CBA pisze:

    Budynek na Tuwima dopiero co byl ocieplany z programu termomodernicacji obiektów użyteczności publicznej a teraz będzie jak wynika z audytu energetycznego ponownie ocieplany płytami styropianowymi takimi jak te ktore kilka miesiecy temu zostaly polozone wynika z tego za na zakup i położenie już polozonego ocieplenia sfinansowanego z Uni Gmina pozyska kolejne dofinansowanie z Uni tylko z innego programu Współczynnik przenikania ciepła przez przegrody zewnętrzne po pierwszym ociepleniu znacznie się poprawił a teraz okazuje się ze jest dużo mniejszy KTOŚ TU CHYBA KOGOŚ CHCE WYROLOWAĆ

    • Anonim pisze:

      Budynek na Tuwima, to inny budynek, niż te z tego tekstu.

      • Czas_na_CBA pisze:

        Tez jest rewitalizowany z tego samego programu Unijnego odsyłam na stronę BIP u Urzędu Miasta Piastowa Budynek na Tuwima 4 nie został tylko ujęty w tym artykule

        • Anonim pisze:

          W zakresie prac nieoma ocieplenia ścian.

          • Czas_na_CBA pisze:

            Jest proszę przejrzeć całą dokumentację Tak sprytnie to ujęto że na pierwszy rzut oka tego nie widać jest np zapis ściany zewnętrzne bez docieplenia wymagany remont elewacji albo zapis planowane zastosowanie ocieplenia płytami styropianowymi przed zastosowaniem docieplenia konieczne wykonanie prac przygotowawczych poza tym przewidziana poprawa współczynnika przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne jest na tyle duża ze nie może wynikać tylko z wymiany stolarki okiennej i drzwiowej co łatwo policzyć Pieniądze wyłożone przez Unię Szanowny pracowniku Urzędu pochodzą z puli do ktorej Polska z podatków Kowalskiego też się dorzuca

  7. lennox pisze:

    Komunałka – rodzaj żeński chyba…

  8. Piastun pisze:

    „Na realizację inwestycje zostały pozyskane środki zewnętrzne, wobec czego nie należy martwić się o finanse.??? A wkład własny 20 % to z moich podatków jakby nie było! I martwi mnie, jak zwykle, sposób ich wydatkowania przez burmistrza Szuplewskiego 😉

  9. pabloj_21 pisze:

    Komu są jeszcze potrzebne wspólne suszarnie? Czy nie lepiej zrobić tam dodatkową przestrzeń mieszkalną lub komórki lokatorskie?

  10. Czas_na_CBA pisze:

    Niezły przewal Budynek przy Gęsickiego w 2005 roku był ocieplony łącznie z izolowaniem fundamentów Z projektu który w większym stopniu finansuje Unia wynika że głównym celem rewitalizacji jest poprawienie sprawności energetycznej budynku o określony procentowy wskaźnik Położony na budynek między 2003 -2005 rokiem styropian według PN obowiązującej w tamtym czasie ma wytrzymałość na utlenianie co najmniej kilku dekad a przy dobrym zamontowaniu prawie wcale jakim cudem Piastów dostał na ten cel pieniądze podczas gdy w żaden sposób nie zostaną spelneione warunki narzucone przez Unie To tylko jeden przykład a takich jest wiele zarowno w tym jak i w budynku przy Bohaterów Wolności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
11416

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4288

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3239

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
3207

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
76

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
23
Grill gazowy