Duży blok stanie nieopodal deptaka w Grodzisku?

Grodzisk Maz.

Blok nawet na 155 mieszkań może stanąć przy ul. Obrońców Getta w Grodzisku Mazowieckim. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą lokalizacji budynku.

Do samej budowy bloku jeszcze daleka droga. Choć pewien krok w przód został zrobiony. W miniony poniedziałek grodziscy radni zagłosowali nad uchwałą: „w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji polegającej an budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową i garażami wraz z niezbędną infrastrukturą przy ul. Obrońców Getta oraz ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim”. 17 radnych zagłosowało „za”, natomiast trzech wstrzymało się od głosu. Zatem uchwała została przyjęta.

Blok miałby powstać u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Obrońców Getta, czyli nieopodal deptaka i liceum ogólnokształcącego.

Jakie są założenia co do budowy tego budynku? Minimalna powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi 28 m kw. Natomiast liczba mieszkań dla całego bloku może być zmienna i wyniesie od 120 do 155 lokali. Łącznie blok będzie posiadał pięć kondygnacji naziemnych. Na parterze znajdzie się miejsce dla lokali usługowych – wszystkie razem nie przekroczą 900 m kw. Przy czym na każde 100 m kw. lokalu użytkowych przewidziano dwa miejsca parkingowe. Z kolei w garażu podziemnym jedno miejsce na jedno mieszkanie.

Budynek ten będzie wyróżniał się typem zabudowy o charakterze śródmiejskim, o płaskim dachu i maksymalnej wysokości 16,7 m.

Sam teren inwestycji też się zmieni. Jak stwierdzono podczas sesji rady miejskiej, obie ulice – Żwirki i Wigury oraz Obrońców Getta – zostaną poszerzone.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Duży blok stanie nieopodal deptaka w Grodzisku?”

 1. Mieszkający nieopodal pisze:

  Zgroza. Obecnie jest problem z zaparkowaniem auta w miejscu zamieszkania w tej okolicy, a co dopiero jak dojdzie kolejne 100 samochodów. O ile można się zorientować to inwestycję przeprowadza prywatny deweloper.
  Ciekawe, że swego czasu na deptaku przedstawiane były propozycje zagospodarowania tych terenów i na wielkich bilbordach i w tym miejscu miał być teren rekreacyjno-spacerowy. Rządza pieniądza. Ciekawe też jak poszerzą ulice kosztem chodników?

 2. Anonim pisze:

  komunalny socjalny czy TBS , a może ,, rodzinka na swoim ,, ?- rozdawnictwo w tym kraju to prawdziwa ,, cnota,,

 3. Magda pisze:

  Plany zagospodarowania dla całej okolicy (kilka ościennych powiatów) przygotowuje ta sama osoba. Z rozwiązaniami planistycznymi zatrzymaliśmy się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Czas wkroczyć do XI wieku i myśleć o rozwoju miasta w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły