Duże dofinansowanie do budowy „parkuj i jedź”

Region

Wszystko wskazuje na to, że wspólnymi siłami sześciu gmin, w tym Michałowic, Pruszkowa, Grodziska i Milanówka wkrótce w naszym regionie powstaną nowe parkingi „parkuj i jedź”. Kwota dofinansowania dla tej inwestycji to ponad 19 mln zł.

Uzyskanie tak dużej dotacji możliwe było dzięki podjęciu współpracy samorządów naszego regionu oraz Sulejówka i Żyrardowa. Projekt, którego liderem są Michałowice, zakłada budowę dziesięciu nowych parkingów, na których w sumie znajdzie się 619 miejsc postojowych dla samochodów, 456 miejsc dla rowerów, powstaną 33 miejsca dla osób z niepełnosprawnością, 3 miejsca z ładowarkami dla samochodów elektrycznych oraz 10 stanowisk do ładowania rowerów elektrycznych. Wspólny wniosek gmin został oceniony najwyżej w rankingu.

W Michałowicach uporządkowany zostanie „dziki” parking przy ul. Kolejowej w Komorowie, a modernizacja czeka teren przy ul. Ceglanej, czyli plac obsługiwany przez WKD. W Milanówku parkingi powstaną w okolicach stacji PKP. Pruszków dzięki projektowi w rejonie stacji WKD zyska „P&R Pawia”, który ma pomieścić ponad 90 samochodów i rowery. Parking powstanie też przy stacji WKD w Tworkach na ulicy Sadowej. W Grodzisku inwestycja realizowana będzie przy ul. Traugutta.

Gminy wnioskowały o ponad 24 mln zł dotacji. Przyznana kwota jest mniejsza i wynosi 19 mln zł. Formalnie kropką nad „i” będzie teraz podpisanie odpowiednich umów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Duże dofinansowanie do budowy „parkuj i jedź””

 1. WAWA pisze:

  Zawsze to jakiś postęp.
  Mam nadzieje że już żaden WPR miejsca parkingowego na moim osiedlu w Stolicy nie zajmie.
  No chyba że dalej będzie tak odważny i wybierze powrót na wieś na piechotę.

  • Wilku Starszy pisze:

   Czy ty właśnie buraczany warszawioku za 5 złotych przyznałeś się, że uszkadzasz samochody? Karma wraca, bądź pewien.

   • WAWA pisze:

    Po prostu wilku przeproś publicznie pod tym komentarzem i nie będziemy musieli sobie tego w realnym świecie wyjaśniać. 3 dni .

  • Słój pisze:

   Masz jakieś kompleksiki słoicze?
   Przy okazji naucz się tłumoku poprawnie pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły