Duże dofinansowania na przebudowę dróg

Region

Wiemy już, do których gmin i powiatów z naszego regionu trafią pieniądze z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Aż 10 wniosków gminnych i jeden powiatowy zostały zarekomendowane do dofinansowania.

Po długim oczekiwaniu na wynik naboru wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera opublikował listę rankingową wniosków, która pod koniec sierpnia uzyskała rekomendację Prezesa Rady Ministrów. – Podstawowym celem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych jest rozwój polskich dróg, zwłaszcza tych, które dotychczas pozostawały poza głównymi arteriami komunikacyjnymi. Dzięki dofinansowaniu samorządy mogą zrealizować inwestycje, których pokrycie z budżetów gmin czy powiatów byłoby wręcz niemożliwe. Co ważne w województwie mazowieckim powiaty i gminy otrzymają wsparcie w wysokości 70-80 proc. kosztów kwalifikowanych zadania – mówi nam Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. – Wiosenny nabór wniosków okazał się rekordowy. Zarówno pod względem liczby złożonych wniosków, a wpłynęło ich 491, jak i kwoty przeznaczonej na budowę, rozbudowę czy przebudowę dróg na terenie województwa mazowieckiego, która wyniosła pół miliarda złotych – podkreśla Zdzisław Sipiera.

Złożone wnioski przeszły ocenę w oparciu o pięć kryteriów:

– poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego,

– zapewnienie spójności dróg publicznych,

– podniesienie standardów technicznych dróg powiatowych oraz gminnych,

– zapewnienie jednorodności sieci dróg,

– zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych.

Rekomendację do dofinansowania otrzymały 372 wnioski, z czego 216 znalazło się na listach podstawowych (51 zadań powiatowych, 165 zadań gminnych), a pozostałe 156 wniosków trafiło na listę rezerwową.

Zadania powiatowe, które znalazły się na liście podstawowej to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej (kwota dofinansowania to ponad 1,4 mln zł),  oraz remont drogi powiatowej nr 1503W Grodzisk Mazowiecki-Siestrzeń-Ojrzanów w miejscowościach Opypy i Książenice (wysokość dofinansowania to ponad 1,5 mln zł).

Aż 10 zadań gminnych ma zagwarantowane pieniądze z rządowego programu. Oto lista:

– miasto Pruszków, rozbudowa ul. Miary Zimińskiej-Sygietyńskiej wraz z przebudową skrzyżowania z al. Wojska Polskiego w Pruszkowie – ponad 6 mln zł dofinansowania;

– gmina Raszyn, przebudowa ul. Jutrzenki i drogi bez nazwy w miejscowości Dawidy Bankowe – prawie 1,4 mln zł dofinansowania;

– miasto Pruszków, przebudowa ul. Stalowej jako strategiczne dla miasta połączenie dróg powiatowych – blisko 4,5 mln zł dofinansowania;

– gmina Żabia Wola, przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Żabia Wola – 9 mln zł dofinansowania;

– gmina Michałowice, przebudowa ul. Wiejskiej w Regułach – dofinansowanie na poziomie blisko 1,8 mln zł

– gmina Raszyn, przebudowa ul. Zacisze w miejscowości Raszyn – 1,75 mln zł dofinansowania;

– gmina Milanówek, przebudowa ul. Herberta – niespełna 2,6 mln zł dofinansowania;

– gmina Żabia Wola, remont ul Kresowej w miejscowości Ojrzanów – blisko 723 tys. zł dofinansowania;

– gmina Grodzisk Mazowiecki, budowa al. Olszowej we wsi Książenice – dofinansowanie na poziomie 4,2 mln zł;

– gmina Piastów, rozbudowa ul. Sułkowskiego (odcinek od ul. Żbikowskiej do ul. Bohaterów Warszawy) – 2 mln zł dofinansowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 34

34 odpowiedzi na “Duże dofinansowania na przebudowę dróg”

 1. siwy dym pisze:

  Nadarzyna brak. W nadarzynie kradną wrzosy.

 2. raudik pisze:

  Pruszków oczekuje zdecydowanie większych nakładów rządowych ze względów vice prezydenckich.
  Chyba coś jeszcze potraficie wykrzesać dla naszego miasta.

 3. Pis to DNO pisze:

  Brwinowianinie jesteś pisowcem czyli socjalistą inaczej KOMUNISTĄ! Dla takich jak ty prywatyzacja to wróg, nieprawdaż? Możesz być prorosyjski tak jak pis które miliony ton węgla sprowadza z rosji

  • Monika pisze:

   nie tylko brwinowianin jest za PiS, ja również. KŁAMSTWA KŁAMSTWA KŁAMSTWA , to was charakteryzyuje

  • Grabarz pisze:

   Brwinowianin jest typowym polskim narodowym socjalistą. Dla komunistów państwo jest bytem przejściowym, dążącym do przekształcenia w robotniczo chłopską międzynarodówkę. Typowi socjaliści (vide Skandynawia, III Rzesza, późny PRL) oczekują omnipotencji państwa w sferze imperium i dominium. Państwo ma głęboko ingerować nawet w życie prywatne jednostek, a dominującą formę własności stanowi własność państwowa. Wreszcie dobro ogółu (narodu) ma nadrzędną wartość względem dobra jednostki.

 4. SJ pisze:

  MIASTO Piastów.

 5. Brwinowianin pisze:

  Przypomnę że jest to program rządowy AUTORSTWA Prawa i Pprawiedliwości, możecie być chejterami i antypolakami z KOD-PO-KO …Ale trzeba przyznać rację, wszak widzimy realnie że za rządów PIS są pieniądze na progrmay socjalne, na remonty i modernizacje, na zamówienia publiczne !
  Czy ktoś z Was zagłosuje mimo wszystko na załodziei z PO-KO-KUKIZ15 ???

  • Anonim pisze:

   Towarzyszu. Wszystko to jest na kredyt i za ludzi pieniądze.

   • Brwinowianin pisze:

    towarzyszu z Niemiec, 260 milairdów zł ukradli twoi kolesie w wyprowadzaniu podatku VAT! O czym ty kłamiesz antypolaku .

    • Pis to DNO pisze:

     Skoro „ukradli” to dlaczego nikt nie siedzi? Aaa bo ci zrobili wodę z mózgu a ty łykasz tą propagandę. Wiesz dlaczego mają więcej z vatu? Bo wprowadzili nowe podatki. BUDOWLANKA WCZEŚNIEJ MAŁO PŁACIŁA VATU, A PIENIĄDZE ZOSTAWAŁY W KIESZENI OBYWATELI, A TERAZ? ODWRÓCONY VAT I DOMU JUŻ NIE WYBUDUJESZ JAK PARE LAT TEMU ZA 200 TYS. ZŁ TERAZ TRZEBA WYDAĆ 300!!! ZOBACZ NA CENY TERAZ W BUDOWLANCE. PO WPROWADZENIU TEGO MECHANIZMU PRZEZ PIS JAKOŚ CAŁA BUDOWLANKA POSZŁA POSZYBOWAŁA W CENACH! OTO SKĄD TE WIĘCEJ Z VATU – OD OBYWATELI!!! Otwórz oczy, albo wyjdź z tej swojej jaskini.

     • PO-KO to złodzieje i antypolacy pisze:

      to była Niuniu cała machina, zmiany nazwy firm, i ludzie widma, tzw. Słupy…wręcz nie jest realne coś udowodnić zwłaszcza że mamy w Polsce komunistyczne sądy, których nie da się ruszyć bo jak PiS chciał przeprowadzić reformę sądownictwa to UE zabroniła…Ale PiS chce tych złodziei postawic przed Trybunaał Stanu włacznie z Tuskiem, Schetyną i innymi niemcami .

    • J23 pisze:

     Jak ukradli tak jak mówisz to dlaczego nikt niema sprawy w sądzie i nikt nie siedzi. Tylko straszą trybunałem. Jak złodziej ukradnie i mu udowodnią to ma sprawę w sądzie Ciemniaku PiS doprowadzi do nasz Kraj na dno a ty i twoje wnuki będą to spłacać

  • Grabarz pisze:

   Ja również przypomnę, co dziadek Brwinowianin ma do powiedzenia na temat wyższych składek na ZUS dla przedsiębiorców i testu przedsiębiorcy: „tuska ojciec (PO-KO) służył w czasie wojny w SS” (pisownia oryginalna).
   Czy Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja również są anty-Polakami? Co z Jarosławem Gowinem i Jadwigą Emilewicz, którzy otwarcie skrytykowali pomysły zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS i wprowadzenia minimalnego wynagrodzenia na poziomie 4000 PLN brutto? Również anty-Polacy? Dlaczego ukochany przywódca pozwala, aby przetargi na budowę i remonty dróg wygrywały austriackie Porr i Strabag czy niemiecki Bilfinger Berger?

   • Brwinowianin.org pisze:

    grabarzu, oglądaj ze zrozumieniem wiadomości bo kłamiesz odnośnie Zus. Zapoznaj się z tematem potem wróć i zwróć honor ale nie sądzę że go masz.
    Odnośnie 4tys.zł to jest perspektywa 4 lat, więc również kłamiesz. Oglądasz TVN gdzie tylko jest chejt na PiS dlatego nawet nie wiesz że się OŚMIESZASZ.

    • Pis to DNO pisze:

     To ty znowu się Brwinowianinie znowu OŚMIESZYŁEŚ HAHAHAHAHAHA bo jak zwykle nie zrozumiełeś tego co ktoś napisał. W tym przypadku Grabarz. Klakierze pisowski umiesz ty czytać ze zrozumieniem? buahahahaha co za typ idź polatać samolotami, albo porozbijaj limuzyny, a i jeszcze jedno GDZIE TEN ZAMACH W SMOLEŃSKU??? buahahha

    • Grabarz pisze:

     W którym miejscu kłamię odnośnie ZUS? Udowodnij proszę. Wypowiedzi Gowina i Emilewicz to również kłamstwa? Ja je tylko przytoczyłem. Tym się właśnie różnimy dziadku, że ja głównie czytam, a ty oglądasz Dziennik Telewizyjny. Tu masz źródło sympatyzujące z ukochanym przywódcą: https://dorzeczy.pl/kraj/106587/Miliony-Polakow-zaplaca-wiecej-na-ZUS-Spora-podwyzka-skladek-w-2020-roku.html
     A skoro o honorze mowa to musisz bardzo tęsknić za PRL, bo wylewasz tu swoje żale na transformację ustrojową. Nie możesz znieść, że innym się udało, a ty poniosłeś porażkę. Na pocieszenie powiem ci, że w II RP nie miałbyś nawet połowy tego, co masz teraz i prawdopodobnie nie dożyłbyś nawet 50-tki.

  • Pis to DNO pisze:

   Przypominam że to tzw. schetynówki. Program wsparcia wymyślony i finansowany przez długie lata przez PO. Gdyby nie oni dalej jeździlibyśmy po ulicach gdzie jest dziura na dziurze. POWIEDZ LEPIEJ ILE NOWYCH PODATKÓW WPROWADZIŁ PIS? PO ILE JEST PALIWO MIMO ŻE CENA ROPY NISKA? JAK DROGO JEST W SKLEPACH? SPRÓBUJ WYBUDOWAĆ DOM TO ZOBACZYSZ JAK JEST DROŻEJ, BO WPROWADZILI ODWRÓCONY VAT W BUDOWLANCE I KTO ZA TO PŁACI? OBYWATEL

   • Brwinowianin pisze:

    a ja PRZYPOMINAM że wasz niemiecki idol Donald Tusk (PO-KO) powiedział kiedyś takie słowa,
    – Polacy , zapomnijcie że Polskę stać na remont dróg na wsiach i dróg lokalnych. Czy mam wam znaleźć ten filmik w internecie, czy wreszcie przestaniecie kłamać?

    • Wilku Starszy pisze:

     Tak, pokaz nam ten filmik. I nie zapomnij przytoczyć kontekstu, czyli swiatowego kryzysu gospodarczego.

     • ona pisze:

      KRYZYS, to ulubiony stan PO-KO, ale dotyczący nas Polaków, absolutnie nie ich partyjnych kieszeni

     • Brwinowianin pisze:

      Serio, ale wnioskuję że jesteś otwarty na prawdę i że kiedy to zobaczysz przestaniesz głosować na tych komunistów z PO-KO ?

     • Wilku Starszy pisze:

      Ppkaz lepiej ten film. A moze go nie ma bo wszystko sobie wymysliles?

  • Wilku Starszy pisze:

   Brwinowianin, dotacje do dróg zaczęła Platforma i nazywały się one „Schetynówki”

   • Brwinowianin pisze:

    Wilku, CO ZA BREDNIE 🙂 Schetynówki to był tylko projekt i szumne zapowiedzi, ale PO-KO charakteryzuje jedna wspólna cecha, OBIECUJĄ GRUSZKI NA WIERZBIE, A potem nijak to się ma z rzeczywistością.

    • Wilku Starszy pisze:

     Brednie? Tylko projekt? A co to jest klamco?

     ” W ostatnich latach samorządy mogły korzystać ze wsparcia z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”, czyli tzw. schetynówek. ”
     http://wpr24.pl/jest-wstepna-lista-schetynowek/

     Nie ma takich slow, by opisac jak bardzo mnie brzydzisz, partyjny klakierze zaklamujacy rzeczywistosc. Nie ma takiego klamstwa ktore byloby zbyt bezczelne dla ciebie. 0 przyzwoitosci.

 6. Komentarze nie działają!!!! pisze:

  Komentarze nie działają!!!!

 7. Tomek pisze:

  Dlaczego nie ma Brwinowa na tej liście???

  • dsa pisze:

   pewnie dlatego że jak brwinów bierze sie za remont dróg to automatycznie paraliżuje to całe miasto, tak jak jest w tej chwili

  • Luck Mc.Kane pisze:

   czytaj uważnie, jest ul.Kampinowska. Ale stosunkowo mało dostał Brwinów a moim zdaniem nie powinien dostac w ogóle ponieważ lokalne władze nie są lojalne względem rządu PiS.

   • Wilku Starszy pisze:

    Dotacje się dostaje wedle potrzeb, a nie przynależności partyjnej. A przynajmniej tak jest w normalnym kraju, że nie szykanuje się regionów za to, że nie popierają władzy centralnej.

 8. =/ pisze:

  Czemu nie ma Brwinowa???

 9. giero pisze:

  Gmina Nadarzyn jest na czarnej liscie ?

 10. Artur pisze:

  Nadal nie wiadomo co z najważniejszymi inwestycjami w regionie: Paszkowianka (do A2 i do S8), zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego oraz wiadukt w Pruszkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły