Drzewo uszkodziło dwa samochody

Pruszków

W sobotni (28 października) wieczór w al. Armii Krajowej w Pruszkowie drzewo uszkodziło samochody. Strażacy apelują o ostrożność.

Silne podmuchy wiatru oraz intensywne opady deszczu wywołują powszechny strach. W wielu miejscach Polski ludzie pozostają bez prądu i liczą straty. Strażacy z naszego regionu również otrzymują zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych zdarzeń. W sobotę w pobliżu Szpitala Powiatowego w Pruszkowie drzewo uszkodziło dwa samochody. – Na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, do działań użyta została drabina. Drzewo spadło na dwa samochody, które zostały uszkodzone – podaje st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. – Drzewo zostało pocięte, usunięto konary – dodaje.

Strażacy otrzymują kolejne zgłoszenia. – W niedzielę interweniowaliśmy w Owczarni, gdzie na jezdnię spadło drzewo. Otrzymaliśmy również zgłoszenie o zalanej piwnicy – przedstawia st. kpt. Kroć.

Z uwagi na ciężkie warunki atmosferyczne trzeba zachować szczególną ostrożność. – Nie należy zostawiać samochodów w pobliżu wysokich i starych drzew, bo to niezwykle groźne. Wychodząc z domu warto właściwie zabezpieczyć balkon. Dobrym rozwiązaniem jest również śledzenie informacji pogodowych, aby właściwie przygotować się do nadchodzących zmian atmosferycznych – radzi rzecznik pruszkowskiej straży.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.