Drugi etap budowy ul. Wolności w Parzniewie

Parzniew

Urząd gminy w Brwinowie ogłosił przetarg na budowę przedłużenia ul. Wolności w Parzniewie do powiatowej drogi nr 3141W czyli ul. Przyszłości. Prace mogą rozpocząć się i zakończyć jeszcze w tym roku.

To drugi etap budowy tej ulicy. Pierwszy fragment od ul. Solidarności do ul. Młodości wybudowano w zeszłym roku. Duże osiedle mieszkaniowe w Parzniewie zyskało w ten sposób cywilizowany dojazd i alternatywę dla zniszczonej ul. Działkowej. Teraz ul. Wolności ma połączyć się z ul. Przyszłości, co sprawi, że dojazd będzie jeszcze wygodniejszy i krótszy.

Zakres prac przewiduje budowę jezdni o szerokości 6 metrów, ronda, chodnika, ciągu pieszo-rowerowego, 60 miejsc parkingowych, zjazdów, kanalizacji, oświetlenia, rowów i całej niezbędnej infrastruktury technicznej. – To drugi etap budowy ul. Wolności. Na skrzyżowaniu z przyszłą ulicą Opatrzności zaprojektowaliśmy rondo. To będzie droga m.in do szkoły, kluczowa na terenie osiedla. Pojawią się miejsca parkingowe z oświetleniem, ścieżka rowerowa, chodnik. Najtrudniejszy moment dla tego przedsięwzięcia to przebudowa linii energetycznej wysokiego napięcia. Dostawione zostaną dodatkowe słupy, aby podnieść linię – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Termin realizacji prac do 29 listopada tego roku. Na oferty zainteresowanych tym zadaniem wykonawców urząd gminy czeka do 15 lipca.

Drugi etap budowy ul. Wolności umożliwiło dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych. Jej ostateczna wysokość ma wynieść 2,1 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Drugi etap budowy ul. Wolności w Parzniewie”

 1. Kerim pisze:

  Jak Brwinów wybuduje ul. Wolności i Młodości to czy będzie skory partycypować w kosztach remontu ul. Działkowej?

  • Nierówności pisze:

   Najpierw niech zajmie się Młodości bo póki co to wstyd dla całej gminy. Tam są dziury większe od samochodu.

 2. pit pisze:

  Najwięcej problemów z „wieśniakami” mają „miastowi” z Pruszkowa. A do Fabrizia na Działkowej czy Biedronki, Mediaexpert albo Pepco pierwsi :D.

 3. Głos pisze:

  Co z tunelem na Działkowej? Kiedy otwarcie?

 4. Pruszkowianin pisze:

  Czy skoro Parzniew to wies, a te osiedle do niego nalezy, to mieszkancy to wiesniaki? Na to wychodzi! A jeszcze kiedys byly tam piekne pola, na ktorych spedzalo sie mnostwo czasu. Teraz wszystko zabetonowali, a PKP wywalilo miliony, zeby kawalek dalej wybudowac stacje po srodku niczego. Urbanistyka level Polska.

 5. WolF pisze:

  Przestańcie się jarać lub bulwersować. To po prostu kolejny etap w tym rejonie – zamkną Działkową to musi być jakiś dojazd do osiedla.

 6. mieszkaniec Brwinowa pisze:

  I po co Burmistrz to robi skoro roszczeniowcom wszystko źle? Mógłby się zająć innymi ulicami gdzie ludzie czekają kilkadziesiąt lat na cywilizowane ulice. Byliby mu wdzięczni i nie byłoby krytykanctwa.

 7. Głos z Kań pisze:

  Cyt. – „Termin realizacji prac do 29 listopada tego roku. Na oferty zainteresowanych tym zadaniem wykonawców urząd gminy czeka do 15 lipca. ”
  I znowu mistrzowska pijarowska manipulacja burmistrz Brwinowa A.Kosińskiego.
  Bo po co pisać o czymś co jeszcze nie jest pewne ani potwierdzone ?!
  A za pół roku napiszą że jednak żadna firma nie zgłosiła się do przetargu ? 🙂
  To już nawet śmiać mi się nie chce …tu trzeba plakać, a głupi lud okoliczny będzie mówić jaki wspaniały Burmistrz bo tak dużo „robi” (a realnie tylko pisze i planuje) …

 8. Gość pisze:

  Czy autorka mogłaby wyjaśnić w jaki sposób mieszkańcy zyskają cywilizowany dojazd? Może czasem lepiej napisać jedno zdanie mniej lub zobaczyć o czym się pisze.

 9. Równe drogi pisze:

  Ciekawe kiedy wezmą się za ulicę Młodości. Można tam urwać zawieszenia. Panie Burmistrzu Brwinowa – nie wstyd? Na Solidarności również przydałby się nowa nakładka.

 10. Filip pisze:

  Co to za dziwna nazwa opatrzności? Czy to jest państwo świeckie czy wyznaniowe? Nie pozmieniają te nazwy póki jeszcze nikt tam nie mieszka. Kto to wymyślił i na to pozwala?

  • stary kocur pisze:

   Mamy to gdzieś. Nazwa, jak nazwa. Nie podoba się? to się wyprowadzić. I będzie po problemie.

   • Filip pisze:

    @stary kocur – zawsze Ty się możesz wyprowadzić do Watykanu albo jakieś innego Iranu czy Batustanu. Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze.

   • Srydzyk pisze:

    sprany kocur nigdzie nie zamierzamy się wyprowadzać bo PISdomici mają takie życzenie. Żadnej opatrzności ani mahameta nie powinno być w nazwie ulicy.

 11. Kazik pisze:

  „Duże osiedle mieszkaniowe w Parzniewie zyskało w ten sposób cywilizowany dojazd i alternatywę dla zniszczonej ul. Działkowej.”
  Jedyne co zyskaliśmy to trochę miejsc parkingowych…. do których trzeba przejechać albo przez wieeelkie wertepy na terenie parkingu Agromana, albo jeszcze większe przy niekończącej się budowie tunelu na Działkowej, albo objechać 3 kilometry do Solidarności (i czasami odstać swoje w kilometrowym korku przy przejeździe)… ;).
  Przedłużenie tej ulicy wiele nie zmieni, chybiona inwestycja.

  • Anonim pisze:

   Właśnie dużo zmieni. Pomyśl zanim napiszesz.
   Będzie wyjazd z osiedla z ominięciem zakorkowanej Działkowej.

   Wg mnie będzie to jedno z najważniejszych inwestycji w okolicy dla naszego osiedla !

 12. Mieszkanka osiedla pisze:

  Cywilizowany dojazd??? To jest ślepa uliczka, tak wygląda cywilizacja???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły