Drugi etap budowy parku sensorycznego w Pruszkowie

Pruszków

Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na drugi etap budowy parku sensorycznego przy ul. Wapiennej. Sprawdźcie jaki będzie zakres prac i co się zmieni.

O tym, że park sensoryczny ma powstać w Pruszkowie pisaliśmy już w ubiegłym roku. Wówczas realizowany był pierwszy etap tej inwestycji. Polegał on między innymi na przygotowaniu terenu pod budowę parku. Cała reszta ma powstać w tym roku. Co dokładnie? W zakresie prac można znaleźć takie zapisy jak: wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i bylin, dostawa i montaż elementów małej architektury (latarnie solarne, pergola, hamaki, leżaki, kosze na śmieci ławki, stojaki rowerowe, tablice informacyjne), budowa amfiteatru, budowa placu ze ścianami z kolorowych luksferów, budowa kopca widokowego oraz dostawa i montaż donic do samodzielnej uprawy roślin.

Projekt przewiduje budowę parku ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci jako głównych użytkowników inwestycji. Dlatego też park sensoryczny będzie miejscem, w którym dzieci pobudzą wszystkie swoje zmysły – miejsce to zostanie podzielone na strefy: smakową, dotykową, zapachową, słuchową, wzrokową i dźwiękową. Jedną z atrakcji będzie nawierzchnia bosych stóp, na której znajdą się m. in.: kora drzew, pieńki cienkie w plastry, szyszki sosnowe. Pojawi się ścianka tematyczna z tablicą do pisania kredą, nie zabraknie elementów w kształcie koła (opony, pokrywki, koła od roweru, płyty CD, nakrętki).

Termin wykonania prac to maksymalnie koniec czerwca tego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.