Drożeją śmieci w gminie Michałowice

Michałowice

W przyszłym roku w gminie Michałowice w życie wejdzie nowa uchwała dotycząca gospodarowania odpadami komunalnymi. Wraz z nią wyższe opłaty...

Żadną nowością jest to, że w gminach drożeje wywóz odpadów. Wobec kończących się umów z dotychczasowymi wykonawcami, gminy muszą zawierać nowe. W tym celu organizuje się całą procedurę przetargową i wybiera najkorzystniejszą ofertę. Problem w tym, że kwoty proponowane przez firmy nie są korzystne.

Najniższą ofertę w przetargu ogłoszonym przez gminę Michałowice złożyła firma Lekaro – 9,9 mln zł. Drugi pod względem ceny był Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie – 10,1 mln zł, a ostatnie przedsiębiorstwo Jarper – 14,6 mln zł.

Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie odbyło się 3 grudnia podczas Sesji Rady Gminy Michałowice. „Za” głosowało ośmiu radnych, przeciw było aż siedmiu. Uchwała została przyjęta.

Zatem kolejna podwyżka w regionie stała się faktem. Mieszkańcy zapłacą 33 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość za wywóz odpadów segregowanych. Ci którzy zdecydują się na kompostowanie odpadów mogą liczyć na zniżkę w wysokości 10 proc., czyli 3,3 zł. Co więcej, za odpady niesegregowane trzeba będzie zapłacić 66 zł od osoby.

Pełne nagranie z Sesji Rady Gminy Michałowice Nr XIV z 3 grudnia można zobaczyć tutaj.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Drożeją śmieci w gminie Michałowice”

 1. Remek pisze:

  Bogata gmina Michałowice powinna przestać szaleć z kompleksami szkolnymi, ścieżkami rowerowymi, wydarzeniami kulturalnymi. Powinna skupić się na opłacaniu rachunków mieszkańcom. Za śmieci, ścieki, czy gaz. Bo gmina jest bogata, ale mieszkańcy biedni.

 2. Andew pisze:

  Na krzaczki sadzone poza terminem sadzenia, na wiklinowe plotki, na remonty ulic które są w lepszym stanie niż cała okolica to kasa jest. A teraz podwyżka razy 3. Ciekawe co jeszcze. Nowa miotła i stare porządki..

 3. Grabarz pisze:

  Przyczyna wyższych opłat za odbiór odpadów komunalnych została opisana w pierwszym akapicie. Spodziewajcie się kolejnych podwyżek wskutek wzrostu cen prądu i minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ktoś musi za to zapłacić. Jakimś wyjściem z sytuacji byłoby powołanie przez gminę Michałowice spółki komunalnej zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Jednakże taka spółka musi dysponować odpowiednią infrastrukturą, a to kosztuje i oddziałuje na okoliczne nieruchomości. Narzekającym parweniuszom rekomenduję powrót w rodzinne strony. W Kielcach, Radomiu, czy na Lubelszczyźnie jest znacznie taniej. Nie ma przymusu mieszkania w Michałowicach ani w Komorowie.

  • tubylec pisze:

   na tym terenie mieszkam od 1955 roku… czy też jestem „parweniuszem” bo nie zgadzam się z takim ograbianiem mieszkańców???

   • Grabarz pisze:

    Patrzy punkt pierwszy. Gmina rozpisuje przetarg na odbiór odpadów. Będzie tylko drożej. Podziękuj władzy centralnej oraz jej wyborcom. Jeśli się nie zgadzasz, sam przetwarzaj śmieci.

 4. 1qaz pisze:

  a dlaczego nie uchwalili najwyzszej dopuszczalnej stawki 33,86 per osoba? Jesli maja takie braki finansowe to kazdy grosz sie przyda…chocby na krokusy.

 5. zgred pisze:

  I o co ten rwetes ? Toż to tylko 3 razy drożej niż dotychczas. Uwiodła was ćwoczki paniusia z korporacji to macie za swoje.

 6. Czytelnik wpr pisze:

  Gdzie i jak można zgłosić to, że się kompostuje?

 7. Ralph pisze:

  Podwyżka z 11zł na 33zł i gdy proponowano zmianę na 22zł to 8 przeciw/ 7 za. Pacheckiej i jej klitce trzeba będzie mocno podziękować gdy znowu będzie przed wyborami łazić od domu do domu dopraszając się głosów.

 8. Polo pisze:

  Za duża podwyżka.A na sadzenie krzaczkow gdzie popadnie są pieniądze

 9. wqrwiona pisze:

  Mamy segregować śmieci a ci złodzieje będą za to ceny podwyższać? Ile jeszcze tych podwyżek i za co?!!!

 10. John pisze:

  Powinno byc ” „Za” głosowało az ośmiu radnych, przeciw było tylko siedmiu.” Kuriozalna odpowiedz wice wojta, na zadanie pytanie :dlaczego przetarg na smieci zamiast planowanego 2go kwartalu, odbyl sie pod koniec 3go kwartalu – bo byly wakacje…. Robia z ludzi idiotow, ot co. Przy obecnej przewadze ludzi Pacheckiej wszystko zostanie przeglosowane. Nawet rozowa aleje lip w komorowie, jesli tyko zechca. Z jednej strony mowia o deficycie, a z drugiej strony kupuja dzialke pod lidla, z nadwyzki. Drodzy radni, urzednicy itd. , uczestniczac w radzie, sugeruje skupic sie na wniesionych sprawach ,a nie klepanie w klawiature latopow czy telefonow. Unikniecie dwudniowych sesji a i Wasze odpowiedzi beda merytoryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły