Dronem sprawdzili działki, na których trwa budowa

Grodzisk Maz.

Strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego postanowili skontrolować miejsca gdzie prowadzone są prace budowlane. Co ciekawe, do akcji wykorzystali drona.

Na terenie każdej z gmin prowadzonych jest wiele prac związanych z budową nieruchomości. Problem w tym, że podczas robót budowlanych powstaje sporo odpadów. Niekiedy wykonawcy, aby się ich szybko pozbyć, używają otwartego ognia i w ten sposób stwarzają zagrożenie. Bo nawet z małej iskry może powstać duży pożar. Ponadto zanieczyszczają duszącym dymem całą okolicę. Szczególnie niebezpieczne są opakowania po materiałach, które zawierają tworzywa sztuczne.

Tym razem funkcjonariusze prowadzący działania kontrolne w Grodzisku nie stwierdzili rażących uchybień. Ale podkreślają, że ponowne czynności sprawdzające są już zaplanowane i będą odbywały się w najbliższym terminie. – Jeśli tylko pogoda pozwoli planujemy powtórzyć akcje z użyciem drona, szczególnie przed zimą i okresem grzewczym. Chcemy ujawnić nielegalne paleniska i w ten sposób zapobiegać pożarom – informuje naszą redakcję komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim Dariusz Zalesiński.

 Zapobiegawcze działania straży miejskiej mają w konsekwencji doprowadzić do znaczącej poprawy zachowania czystości na terenie gminyoraz zwiększenia świadomości ludzi w tym aspekcie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.