Drogowe „wąskie gardło” będzie szersze?

Pruszków

Jest duża szansa, że drogowe „wąskie gardło” w Al. Jerozolimskich w Pruszkowie w końcu zostanie poszerzone.

Od kilku lat kierowcy i mieszkańcy Pruszkowa słyszą obietnice dotyczące planowanej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 719. Chodzi o przewężenie Al. Jerozolimskich na odcinku od ul.Bohaterów Warszawy do ul. Partyzantów. To drogowe „wąskie gardło” sprawia, że wyjazd z centrum Pruszkowa lub wjazd do niego w godzinach szczytu jest mocno utrudniony.

Wiele wskazuje jednak na to, że inwestycja w końcu zostanie zrealizowana. – To zadanie jako tytuł inwestycyjny figuruje w strategii województwa mazowieckiego i w budżecie Mazowsza, choć bez zabezpieczenia odpowiednich środków. Mamy świeżą informację od dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (odpowiedzialnego za inwestycję – przyp. red.), że przygotowywana jest specyfikacja przetargowa i wkrótce zostanie rozpisany przetarg na realizację tego zadania. Mamy nadzieję, że w tym roku w końcu rozpocznie się realizacja tak długo oczekiwanej inwestycji na terenie Pruszkowa – mówi nam Jan Starzyński, prezydent miasta. – Trzeba mieć świadomość, że pozwolenia na budowę są ważne przez okres dwóch lat. Jeśli w tym czasie nie rozpocznie się realizacja tej inwestycji, a z końcem tego roku upływają terminy rozpoczęcia przebudowy 719, to wtedy trzeba by było od początku opracowywać dokumentację, a dziś dużo trudniejsze jest uzgodnienie i dopracowanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę niż sama realizacja inwestycji – zaznacza prezydent Pruszkowa.

Postanowiliśmy zapytać Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich na jakim etapie są przygotowania do rozbudowy „wąskiego gardła”. – Trwa przygotowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Trudno jednak powiedzieć kiedy dokładnie ogłosimy przetarg. Chcielibyśmy to zrobić jak najszybciej – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. I dodaje: – Finansowanie tego przedsięwzięcia jest rozpisane na dwa lata, ale realizację chcemy zakończyć w 2016 roku. Szacowany koszt inwestycji to blisko 35 mln zł. Warto zaznaczyć, że oprócz drogowców prace na „wąskim gardle” prowadzić będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W tym przypadku chodzi o modernizację magistrali wodociągowej w Al. Jerozolimskich.

Przebudowa 800-metrowego odcinka Al. Jerozolimskich w Pruszkowie to jednocześnie ogromne utrudnienia. Jak więc będzie wyglądała organizacja ruchu drogowego na czas prac? – Dziś jest zbyt wcześnie, by o tym mówić. Za przygotowanie tymczasowej organizacji ruchu będzie odpowiadał wykonawca – ucina Monika Burdon.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.