Drogowe inwestycje w Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna

Wakacje to intensywny okres inwestycyjny w Podkowie Leśnej. Miasto-ogród postawiło na remonty dróg.

Ulice w Podkowie Leśnej zmieniają swoje oblicze. Nowa nawierzchnia pozytywnie wpływa na okolicę. Komfort jazdy jest znacznie lepszy, a i hałas samochodów jest znacznie mniejszy. W ostatnim czasie nową nawierzchnię zyskały ulice Słowackiego i Wiewiórek na odcinku między Główną a Myśliwską.

Ale to nie koniec drogowych inwestycji w Podkowie. Niebawem powinniśmy poznać wykonawcę przebudowy ul. Mickiewicza na odcinku od Reymonta do Sienkiewicza. – Ulica będzie miała nawierzchnię asfaltową o szerokości 4,5 m z przewężeniem, w celu spowolnienia ruchu oraz pełne odwodnienie – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. — Trwa procedura przygotowania materiałów celem przeprowadzenia procedury przetargowej na przebudowę ulicy Sasanek od Bluszczowej do wysokości przepustu na rowie Rs11 wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Głogów oraz ulicy Wróblej na odcinku od Jaskółczej do Sokolej – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Drogowe inwestycje w Podkowie Leśnej”

 1. Odpryski Lakieru po "remoncie " ul Jana Pawła II !!! pisze:

  Do kogo zgłaszać roszczenia w sprawie odprysków Lakieru po „remoncie ” ul Jana Pawła II ?
  Żwir rzucony na drogę tłucze po karoserii i to przy małych szybkościach , a większość samochodów nie ma chlapaczy.Co to za sposób naprawy drogi – polać smołą i wysypać wywrotkę czarnego żwiru na drogę licząc że kierowcy samochodami wgniotą to w smołowane dziury !!!

 2. mmmmmm pisze:

  woda swobodnie bedzie splywala rok nie wiecej .potem wszystko sie zapcha razem z kamieniem

 3. Brwinowainin pisze:

  Można ? W Podkowie budują nowe drogi z odwodnieniami , ale takimi odwodnieniami na skalę tego kraju, POLSKI. Mianowicie gdzie wiadomym jest, że prace utrzymaniowe (czyszczenie,mycie) przeprowadza się sporadycznie, na przykładzie mojej ulicy , raz na rok.
  W Podkowie o tym wiedzą i projektują odwodnienia w taki sposób, że ulica sama się oczyszcza bo pozbawiona jest krawężników przy których gromadzi się ziemia, liście itp zatykając tradycyjne studzienki deszczowe.
  W przypadku Podkowy zastosowano nowatorskie metody, mianowicie rury schowane są pod warstwą kamienia i swobodnie tam spływa ponieważ krawężnik jest na równi z asfaltem.
  PRZYJRZYJCIE SIĘ TEMU ROZWIĄZANIU,
  – zwłaszcza burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły