Drogowcy pozwalają jeździć trasą S8

Region

Trasa S8 prowadząca z Konotopy do ul. Prymasa Tysiąclecia jest już prawie gotowa. Na niektórych odcinkach można byłoby już swobodnie jeździć. I tak też się dzieje, mimo tego, że droga nie została jeszcze oficjalnie otwarta dla ruchu.

Nowa, szeroka, pusta i równa – tak wygląda trasa ekspresowa S8 w rejonie zakorkowanej ulicy Połczyńskiej. Kilku odważnych kierowców zamiast stać po 15-20 minut w korku wybiera szybki przejazd nieudostępnioną trasą. Samochody zjeżdżając z wiaduktu na ulicy Szeligowskiej, znajdującego się nad trasą, zjeżdżają na drogę techniczną, która poprowadzona jest wzdłuż trasy. Za wiaduktem wystarczy skręcić w lewą stronę. Droga, co prawda zabezpieczona jest plastikowymi blokadami, ale kierowcy odsuwają je na bok, tym samym umożliwiając sobie swobodny wjazd. Często kierowcy wybierają również jazdę w drugą stronę od ul. Szeligowskiej w stronę Połczyńskiej. Łatwo można dostać się tą drogą do miejscowości Mory.

Niektóre odcinki trasy są już gotowe od kilku miesięcy, jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie może udostępnić kierowcom fragmentów trasy mimo tego, że są one już w pełni gotowe. Wykonawca ma zakończyć prace do 15 grudnia i dopiero po tym terminie rozpoczną się odbiory techniczne. Ten fakt wzbudza tylko oburzenie kierowców, którzy muszą stać w korkach. Udostępnienie fragmentu S8 spowodowałoby duże rozluźnienie tłoku na Połczyńskiej.

Mimo tego, że trasa jest zamknięta, drogowcy dają przyzwolenie na przejazd kilkunastu samochodów gotowymi odcinkami S8. Policja również nie podejmuje na tym terenie interwencji, bo nie otrzymuje zgłoszeń.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.