Droga rowerowa od Biskupic do DPS w Czubinie

Brwinów

Brwinowski magistrat zamierza wybudować dość długi fragment ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 720. Na tę chwilę ogłoszono przetarg na opracowanie projektu.

Droga dla rowerzystów miałaby powstać wzdłuż DW 720, na odcinku od wiaduktu przy autostradzie A2 w Biskupicach do Domu Pomocy Społecznej w Czubinie. To aż 3,5 km szlaku rowerowego! Jednak trochę będzie trzeba na niego poczekać. Aktualnie gmina poszukuje wykonawcy, który opracuje dokumentację projektową.

Zakres projektu ma obejmować drogę rowerową, chodnik, zjazdy do posesji, odwodnienie drogi, przebudowy kolidujących sieci uzbrojenia terenu i budowę mostu (kładki) na rzece Rokitnica.

Ogólna koncepcja budowy ścieżki rowerowej zakłada, że będzie ona odsunięta od jezdni. Dodatkowo połączy się z istniejącą ścieżką w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie. Natomiast chodniki miałyby powstać po lewej stronie drogi na odcinku od miejsca gdzie kończy się droga rowerowa i dalej wzdłuż zabudowań do końca opracowania (do wiaduktu przy A2). Na większości długości trasy chodniki również będą odsunięte od jezdni.

Droga rowerowa ma mieć szerokość 3 metrów, chodniki od 1,5 do 2 metrów. Dobra wiadomość jest taka, że rowerzyści będą poruszać się po asfalcie!

Projekt ma być gotowy do końca września 2020 r. Natomiast termin przekazania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę wydłużono do połowy grudnia 2020 r. Oznacza to, że drogą najwcześniej pojedziemy w 2021 r.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Droga rowerowa od Biskupic do DPS w Czubinie”

 1. dsa pisze:

  ehh, szkoda fajnej trasy, trzeba będzie omijać to rowerem przez kotowice…
  „Dodatkowo połączy się z istniejącą ścieżką w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie. „. To super. Czyli należy się przygotować na to że ścieżka będzie prowadzona zygzakiem z jednej strony ulicy na drugą

  Wiecie jak wygląda porządna ścieżka rowerowa? Proponuję się przejechać drogą kampinos-teresin. Jak wygląda tamta ścieżka? To jest po prostu poszerzone pobocze normalnej drogi z dopuszczonym ruchem tylko rowerowym. I tyle. I jest to idealne rozwiązanie

  • Brwinowianin pisze:

   DOOOKŁADNIE, widziałem ją ! 🙂 Zresztą tak właśnie wyglądają drogi rowerowe w cywilizowanych krajach. A u nas w Izraelu to chyba po złości tak robią że rowerzysta jest narażany na kolizję z autem bo te „polskie” ścieżki wielokrotnie przekraczają oś jezdni.

 2. Lol pisze:

  Niech się lepiej Brwinów weźmie za zrobienie czegokolwiek dla pieszych i rowerów na głównej drodze pomiędzy Brwinowem i Milanówkiem.

 3. Rozwiązanie patologiczne pisze:

  Chodnik 1,5 metra jest za wąski by iść np. z dzieckiem trzymanym za rękę. Dwie osoby dorosłe będą musiały sobie ustępować by się wyminąć. Od początku tworzy się rozwiązanie patologiczne, ponieważ piesi będą musieli wchodzić na ścieżkę rowerową.

 4. Brwinowianin org. pisze:

  Cytat; „Zakres projektu ma obejmować drogę rowerową, chodnik, zjazdy do posesji, odwodnienie drogi”
  – kiedy czytam takie nowinki to mnie śmiech głęboki ogarnia :)..że słucham że cooooooo?
  – O D W O D N I E N I E :)?!
  Przecież Burmistrz Kosiński Arkadiusz totalnie olewa utrzymywanie infrastruktury tj. regularne czyszczenie(mycie) ulic gminnych !
  Zobaczcie jak wygląda ul.Kraszewskiego dopiero co oddana do użytku . Zbite liście zalegają w studzienkach deszczowych nowej instalacji deszczowej ….Teraz wyobraźmy sobie jak pod wpływem dużego opadu ulica zamienia się w rwący potok, a cały brud wpada do studzienek je zapychając…
  Po co więc Panie Kosiński robić drogie odwodnienia ulic skoro potem Pan o to nie dba ???
  Proponuję żeby wodę deszczową tej ścieżki rowerowej odprowadzić do rowu melioracyjnego , będzie taniej !
  A może ma być drogo?
  Jak w tym filmie Miś ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły