Droga do wiaduktu w budowie

Raszyn

Przez kilka lat mieszkańcy Raszyna czekali na dogodny dojazd do wiaduktu znajdującego się w ciągu ul. Złote Łany w gminie Raszyn.

Kto wybudował wiadukt bez utwardzonych dróg dojazdowych? Przeprawę w miejscowości Dawidy w gminie Raszyn wybudowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jako jeden z elementów większej inwestycji, czyli budowy trasy S2 Konotopa – Lotnisko. Z wiaduktu kierowcy mogą korzystać już od 2013 r. Dlaczego jednak do przeprawy prowadziła droga gruntowa? – Naszym obowiązkiem było stworzenie połączeń komunikacyjnych między terenami przeciętymi przez trasę S2. Odpowiadamy jednak za to, co było realizowane na terenie naszej inwestycji. Za modernizację dróg dojazdowych do wiaduktów odpowiadają już ich zarządcy – mówiła nam w 2013 r. Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału GDDKiA.

Jednak aby przebudować ul. Złote Łany władze Raszyna musiały wykupić grunty pod modernizację ulicy. Na to nie zgodziła się ówczesna rada gminy. W przypadku ul. Kinetycznej, która łączy się z ul. Złote Łany, ale leży już w granicach Warszawy, w tamtym czasie nawet nie planowano takiej inwestycji.

Dla kierowców mamy jednak dobre wieści. Prace związane z przebudową ul. Złote Łany powoli dobiegają końca. Wykonawca wrócił już na plac budowy i obok wykonanego wcześniej chodnika i ścieżki rowerowej pojawiła się jezdnia. Niebawem drogą będą mogły poruszać się pierwsze samochody. Niestety nadal brakuje tu 300-metrowego odcinka ul. Kinetycznej, ale tę inwestycję musi już zrealizować Warszawa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Droga do wiaduktu w budowie”

 1. Wykonana droga pisze:

  Droga nie utwardzona ???
  Jestem mieszkańcem Dawid i wielkim zaskoczeniem dla mieszkańców była ta inwestycja.
  Przed remontem była wykonana droga asfaltowa w dobrym stanie technicznym.
  Oczywiście aktualnie dorobiono chodnik i ścieżkę rowerową i wszystko wyglada kompletnie.
  W Gminie niestety mamy mnóstwo dróg polnych i trudnych w przejeździe i powinnismy w pierwszej kolejności remontować drogi najgorsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły