Drastyczne podwyżki biletów ZTM

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa 1 kwietnia wprowadziła podwyżki cen niektórych biletów. Teraz Zarząd Transportu Miejskiego szykuje się do zmian w swojej taryfie biletowej.

Wycofanie biletów 20- i 90-minutowych, tygodniowych, 14- i 30-dniowych na jedną linię oraz podwyżki cen biletów  to zmiany, jakie chce wprowadzić ZTM informuje Życie Warszawy. Gazeta dotarła do projektu podwyżek, które mają zostać wprowadzone w najbliższych latach.

Zgodnie z założeniami projektu, ceny m.in. biletu jednorazowego czy 90-dniowego na okaziciela mają wzrosnąć w ciągu trzech lat nawet o 100 proc., odpowiednio z 2,80 zł do 5,60 zł oraz z 360 zł do 760 zł.

Zdaniem urzędników, konieczność wprowadzenia podwyżek wymusza wzrost kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz inwestycje w nowy tabor i rozbudowę sieci Szybkiej Kolei Miejskiej. Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy, zaznacza, że obecnie trwają analizy i na rozmowy o konkretnych cennikach trzeba jeszcze poczekać.

Pierwszy etap podwyżek miałby zostać wprowadzony już we wrześniu. Bilet jednorazowy kosztowałby nie 2,80 a 3,60 zł, a 30-dniowy imienny dwustrefowy 140 zł, zamiast 116zł. Natomiast jeden z najpopularniejszych biletów, czyli 20-minutowy, zdrożałby z 2 zł do 3 zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.