Dotacje na remont pałacu w Młochowie

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn dostała dofinansowanie na remont pałacu w Młochowie. To część pieniędzy z dotacji Unii Europejskiej.

O dotacjach dla gmin pisaliśmy tutaj. Jednym z beneficjentów jest gmina Nadarzyn, która dostała niemal 1 mln zł na przebudowę Oficyny Zachodniej pałacu w Młochowie. Całość przedsięwzięcia wyceniono na ponad 3 mln zł.

Jak podkreśla Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn – Jednym z działań samorządów jest dbałość o zabytki i dziedzictwo narodowe, które nasza gmina realizuje na wielu płaszczyznach. Odrestaurowanie oficyny zachodniej zespołu pałacowo – parkowego to kolejny etap po rewitalizacji parku działania mającego na celu przywrócenie pełnej świetności temu niepowtarzalnemu miejscu.

Obecnie władze samorządowe starają się o uzyskanie zgody od konserwatora zabytków na tzw. projekt zamienny w ramach posiadanego pozwolenia na budowę. Chcielibyśmy, aby oficyna pełniły funkcje społeczne była miejscem wydarzeń kulturalnych, siedzibą klubu seniora, koła gospodyń wiejskich z Młochowa i okolicy oraz miejscem spotkań mieszkańców.

Ostatni etap remontu zespołu pałacowo-parkowego będzie remont i rekonstrukcja pałacu. Według wójta gminy Nadarzyn prawdopodobnie będzie to największe wyzwanie w skali całej inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Dotacje na remont pałacu w Młochowie”

  1. maciek pisze:

    Znowu stary układzik PSL i tzw „niezależni” totalni… mamy dość..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły