Dotacje dla pałacu w Brwinowie

Brwinów

Prace przy renowacji zabytkowego pałacu w Brwinowie postępują. Inwestycja zyskała kolejną dotację, tym razem na wymianę stolarki okiennej.

Łącznie zostanie wymienionych 28 okien o różnych wymiarach. Ze względu na ochronę konserwatorską, dobór okien powinien być dopracowany w każdym szczególe. Począwszy od koloru złamanej bieli, do umiejscowienia detalu – zawiasów i klamek. Historyczne okiennice i maskownice będą odrestaurowane. Po procesie renowacji powrócą na swoje pierwotne miejsce.

Prace przy remoncie historycznego pałacu wciąż postępują. Kończą się prace związane z montażem instalacji elektrycznej i teletechnicznej. Wykonywana jest instalacja centralnego ogrzewania i kotłownia. Łazienki zyskują ściany z karton-gipsu i trwa tynkowanie ścian.

Wszelkie detale architektoniczne ą odtwarzane z największą starannością. Wszelkie sztukaterie, kolumny, pilastry, gzymsy i obramienia płycin poddawane są renowacji. Jak podkreśla Agnieszka Kozłowska, prowadząca nadzór konserwatorski – Trwają także próby doboru kolorystycznego rozwiązań ścian oraz faktury poszczególnych elementów, aby w sposób odpowiedni podkreślić wartości artystyczne pomieszczeń.

Elewacja również zyskała nowy blask. Przywrócono zdobny detal architektoniczny, a następnie wykonano próby kolorystyczne. Już teraz można podziwiać efekty na dwóch ścianach budynku. Wybrano ciepłe, złamane biele i beże, które doskonale pasują do klasycystycznego charakteru pałacu.

Dodatkowo, na zewnątrz trwają prace związane z odtworzeniem balustrad i schodów wejściowych. Następnym etapem będzie zagospodarowanie terenu wokół pałacu, dojazdy, miejsca parkingowe, latarnie i monitoring zewnętrzny.

Termin zakończenia prac został wydłużony do lutego ze względu na wysoką dbałość o detal i staranność wykonywania prac konserwatorskich. Gmina nie straciła dotacji w wysokości 3 mln zł. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na przedłużenie realizacji projektu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dotacje dla pałacu w Brwinowie”

  1. oryl pisze:

    Czy w pałacu w brwinowskim parku zainstaluje swoją „Dostojną Osóbkę” marshall struzik?

  2. Guardian pisze:

    Niecierpliwie czekamy na zakończenie prac , możliwość obejrzenia obiektu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły