Doświetlą przejścia dla pieszych

Pruszków

Władze Pruszkowa chcą poprawić bezpieczeństwo pieszych. W tym celu zamierzają doświetlić newralgiczne przejścia dla pieszych. Pierwsze latarnie pojawią się przy ul. Bolesława Prusa.

Przechodnie od dawna podkreślają, że poruszanie się po przejściach dla pieszych przy ul. Bolesława Prusa nie jest zbyt komfortowe. Wszystko przez zaparkowane samochody i kierowców stojących w korkach. Ci ostatni zaznaczają, że przechodnie również nie są bez winy. Wieczorami, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym wchodzą na przejścia nawet się nie rozglądając. W deszczowy wieczór trudno jest ich dostrzec, zwłaszcza że większość z nich ubrana jest w ciemne kurtki i nie ma odblasków. Władze Pruszkowa postanowiły rozwiązać ten problem i doświetlić niektóre przejścia. – Zaczynamy od budowy oświetlenia przy dwóch przejściach dla pieszych na ul. Bolesława Prusa. Chcemy poprawić bezpieczeństwo w tym regionie – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Pierwotnie chcieliśmy oświetlić trzy przejścia, ale pieniędzy starczy tylko na budowę oświetlenia przy dwóch „zebrach” – dodaje

O jakieś przejścia chodzi? Oświetlenie miało się pojawić przy przejściu dla pieszych w rejonie ul. Niecałej, Kościuszki (przy sklepie papierniczym) oraz Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Latarnie pojawią się przy dwóch ostatnich „zebrach”. – Zastanawialiśmy się jeszcze nad ustawieniem oświetlenia przy przejściu w rejonie ul. Kościelnej, być może uda nam się to zrobić w przyszłości. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja na przejściach dla pieszych przy ul. Prusa – zaznacza wiceprezydent Pruszkowa. – W przyszłym roku będziemy chcieli doświetlić inne przejścia dla pieszych na terenie całego miasta. Mieszkańcy również mogą zgłaszać nam miejsca, które warto dodatkowo oświetlić – podkreśla.

Oświetlenie przy wspomnianych dwóch przejściach dla pieszych na się pojawić do połowy grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.