Dostawy wody wznowią po południu

Region

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracują nad naprawieniem uszkodzonej magistrali pasma pruszkowskiego. Skomplikowana operacja zaspawania pękniętego odcinka potrwa do godziny 11.00.

Podczas prac związanych z usuwaniem awarii magistrali wodociągowej pasma pruszkowskiego okazało się, że pęknięcie wodociągu ma długość aż 10 m, co w znaczący sposób komplikuje zadanie, z którym mierzą się pracownicy MPWiK. – Według szacunków, prace spawalnicze wewnątrz rury potrwają do godziny 11.00, następnie pracownicy przystąpią do testów szczelności. Dostawy wody w Paśmie Pruszkowskim powinny zostać wznowione około godziny 15.00 – informuje MPWiK.

Zdając sobie sprawę, jak uciążliwa i frustrująca jest dla mieszkańców zaistniała sytuacja, pracownicy MPWiK dokładają wszelkich starań, by maksymalnie skrócić czas oczekiwania na wznowienie dostaw. – Na bieżąco sprawdzamy stan napełnienia beczkowozów i, w razie potrzeby, wymieniamy je na pełne. Jeszcze raz przepraszamy za uciążliwości związane z awarią – dodaje MPWiK.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 47

47 odpowiedzi na “Dostawy wody wznowią po południu”

 1. H2O pisze:

  17:33 wody brak. Porażka…

 2. H2o pisze:

  Dalej na nich głosuje i jeszcze podwyżki im dajcie

 3. Wqurwiony Piastowiak pisze:

  Jakoś nie zauważyłem, upustów na rachunkach od MPWiK za coroczne letnie manewry z dostawą wody.

 4. Czytelnik pisze:

  16:02 wody nie ma. Co roku to samo od dziesięciu lat. Porażająca nieudolność.

  • Se pisze:

   Od 10 lat to Ty mieszkasz w Pruszkowie. Te ciągłe awarie są od ponad 20 lat, wkrótce stuknie trzydziestka.

 5. Alabama pisze:

  2020.08.14: Minęła już 15:00 , woda miała się pojawić do 15:00, w kranach wciąż sucho, a na stronie MPWIK najświeższa informacja o postępach w usuwaniu awarii jest z 2020.08.13 g. 16:30 – czyli sprzed 23 godzin. A wszyscy czekamy na jakąkolwiek informację.

 6. Ciekawa pisze:

  To prawda że mają jeszcze prąd i gaz odłączyć?

 7. piet pisze:

  nie ma wody kłamcy

 8. piet pisze:

  i d, nie ma dalej wody

 9. janusz pisze:

  Pan Awaria rządzi. Ale nie ma tyle taśmy żeby wszystko dał radę posklejac, ha ha ha,

 10. Jarek pisze:

  Dosyć już tej władzy w Pruszkowie!!! Mam dość ciągłych braków dostaw wody. Dlaczego w innych miastach to się NIGDY nie wydażą ?!!!

  • Kubuś Fatalista pisze:

   Bo….w innych miastach piszą „wydarzą” przez „RZ”. :))))

  • Anonim pisze:

   Masz racę, Milanówek, Grodzisk nie ma takich problemów. Znam Benedykcińskieg i wiem, że ten człowiek osłów i ministrów powykręcałby na drugą stronę, ale Grodziszczanie wodę by mieli. Niestety, nie mamy ani Benedykcińskiego, ani Kosińskiego, ani Pacheckiej. Panie Prezydencie Makuch, nigdy więcej już na Pana nie zagłosuję. Strasznie żałuję tego błędu!!!

  • KWiN pisze:

   Zanurz głowę na Glinkach. Magistrala jest w Warszawie. Ale kodziarz nie powie nic złego na RT co nie 😉

  • Xxx pisze:

   Tylko że za wodociąg jest odpowiedzialna mpwik czyli spółka miasta Warszawa co ma do tego p Makuch

 11. loki pisze:

  oddali wodociągi francuzom, to logiczne, ze inwestują nie w perspektywie 50 lat, zatem nowej rury nie zobaczymy, będą spawać stare przez kolejnych 50 lat. Róbcie tak dalej, po co nam fabryki i lotniska, skoro lepiej korzystać z zachodnich rozwiązań…to ta sama logika

 12. Kaśka pisze:

  Tyle kasy płacimy na rachunki a nie można wymienić rur, co chwila awarie, wymiany i odcinanie nas od wody, zaraz będzie zima i następna awaria. No ludzie ile można.

 13. Jac pisze:

  W ubiegłym roku też latem, też podczas upałów wymieniali i naprawiali żeby nic już nie popsuło się. I co? Jak co roku to samo. To jakiś obłęd!!! Fachowcy od siedmiu boleści. Tyle czasu na naprawę. Jesteśmy sto lat za Murzynami, nie obrazajac nikogo.

 14. Obserwer pisze:

  @Anonim – puknij się w ten głupi cymbał. Ktokolwiek byłby prezydentem miasta nie może przewidziec że rura pęknie.
  Pretensję raczej kieruj do MPWiK. Przez ostatnie lata zapewniali ze modernizują magistralę i takich awarii już nie będzie……..

 15. beczkowozy na terenie Pruszkowa w wykazem ulic bardzo ładnie. A Żbików ?????? ZABRAKŁO??Ta część ma i gorszą komunikację autobusową. Linia 3 jeżdzi pon. -piątek. Często nie przyjeżdza wogóle . pisze:

  dot. awarii wodociągu w Pruszkowie

 16. robot pisze:

  Po południu w grudniu.

 17. Aneta pisze:

  Beczkowozu ja do najbliższego mam 3 km. Tak jak reszta mieszkańców ul. Studziennej. O nas nie pomyśleli niestety

 18. loża@szydercuff pisze:

  To jakaś hucpa,szew spawalniczy osłabia wytrzymałość,konstrukcji(ruły) o około 40%.Róbta tak dalej

  • Xiao7 pisze:

   A niby od kiedy tak jest??
   Od czasów wynalezienia spawania dowiedziono nie raz że jakakolwiek konstrukcja nigdy nie została uszkodzona w miejscu spawu pod warunkiem że został wykonany poprawnie.
   Biorąc pod uwagę wiek samej magistrali to kolejne pęknięcie pojawi się w miejscu gdzie jeszcze nie dokonywano do tej pory żadnych napraw.

 19. X pisze:

  Czy już wiadomo kiedy będzie następna awaria za którą nikt nie odpowie i której nikt nie mógł przewidzieć?

 20. kpt. Nemo pisze:

  A qu…..wa beczkowozy????? Na 60 tys Pruszków aż 5 beczkowozów!!!!!!!!

 21. Radek pisze:

  To w koncu godz.11 czy 14 ? 🙂

  • Anna Zwolińska pisze:

   Do 11 mają zakończyć się prace związane z usunięciem awarii. Następnie trzeba wykonać próby szczelności, a jeśli wypadną dobrze to rozpocząć napełnianie magistrali. Zazwyczaj trwa to kilka godzin. Stąd informacja, że dostawy będą przywrócone około godz. 15.00

   • donosiciel pisze:

    problem z woda jest tez w gminie michalowice, z ujecia w komorowie. komorow, nowa wies, granica i reszta tez bez wody lub leci ciurkiem.

 22. Aga pisze:

  Ile można!!! I nie chodzi mi tutaj o czas trwania tej naprawy ale o częstotliwość tych awarii, odcięcia Pruszkowa od dostaw wody bez względu na porę roku, temperature🤬

 23. Radek pisze:

  To w koncu godz.11 czy 14 ? 🙂

 24. Anonim pisze:

  Macie swojego trzaskoskiego he he

  • Anonim pisze:

   Cha, cha, cha, a co PiS zrobiło, żeby pomóc kilkuset tysiącom ludzi, którzy od prawie 30 lat, po kilka razy w roku nie mają w kranach wody? Poproszę o listę interpelacji poselskich w tej sprawie, o wykaz działań, o kwoty, które zostały zabezpieczone na budowę alternatywnej nitki wodociągowej, o wykaz efektów lobbowania w tej sprawie – konkretnych efektów. Pisowskiego bicia piany nie toleruję. Co dobra zmiana dla nas zrobiła? Obawiam się, że zero – tak samo jak zresztą jak Platforma, tyle że to ją PiS obarcza winą za wszystko.

   • Alabama pisze:

    Co PiS zrobiło dla Pruszkowa? Rok temu był u nas z gospodarską wizytą Pan Ryszard „Kilometrówka” Czarnecki z Radziwiłłem, który przyjechał sfotografować się na otwarciu dworca PKP po niekończącym się remoncie. No i to było by chyba pełne podsumowanie generalnego zaangażowania partii rządzącej. Ah – no i Duda u rolników był przed wyborami, ale na krótko.

  • Marla pisze:

   A co ma do tego Trzaskowski? W Pruszkowie od lat są problemy z wodą, zwłaszcza w porze letniej.

  • Gosc pisze:

   Tusk winny zenada na te wasze komentarze

  • Wacław pisze:

   Duda (przepraszam za wulgarym) splunie i rura się zrosnie. Tak w tvp powiedzieli

   • KWiN pisze:

    A gdzie pojawiła się usterka? Typowe lewackie pier…e. Choćby nie wiem jak zawinili to tak manipulują aby na ich wyszło.

    Marla – To nie pękło w Pruszkowie :)))))))) MPWiK
    Gosc – pośrednio tak, ale nie zrozumiesz na pewno, więc szkoda tłumaczyć.
    Wacław – zważałbym na takie komentarze, bo może to kosztować drogi proces, a na pewno TVP stać. Czy Pana też?

 25. Brunoo pisze:

  Ile można 10 metrów rury wymieniać hehehehe. Cyrk

  • none pisze:

   A to przypadkiem nie jest rura o średnicy metra czy 1,20? Położona pod nawierzchnią jezdni? Jakieś 2-3m poniżej jezdni? Czyli trzeba zerwać nawierzchnię, przebić się przez podbudowę, odkopać, zabezpieczyć, oczyścić, zaspawać, sprawdzić szczelność, zasypać, ubić, odtworzyć nawierzchnię… Jakby nie patrzeć, trochę dużo roboty z tym jest. A z większością mają się uwinąć w 1,5 doby. Jak na mój gust to tempo mają niezgorsze.

  • KWiN pisze:

   Jak się jest na urlopie całe życie to raczej długo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły