Dopisanie się do spisu wyborców tylko do 7 lipca

Region

Pierwsza tura wyborów prezydenckich nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego czeka nas druga tura wyborów prezydenckich i ponowne głosowanie.

Jeśli wyborca nie zdołał złożyć wniosku o dopisanie się do spisu w pierwszym terminie, teraz ma na to szansę do 7 lipca. Jeżeli natomiast złożył wniosek już w pierwszym wyznaczonym terminie, może zagłosować w tym samym miejscu również w drugiej turze, bez konieczności ponownego wypełniania wniosku.

Aby dopisać się do spisu wyborów, wypełniony wniosek należy złożyć najpóźniej pięć dni przed wyborami w urzędach miejskich danego miasta. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem innej osoby, poczty lub kuriera do biura podawczego urzędu. Datą złożenia wniosku jest data wpływu wniosku do urzędu, a nie data jego nadania.

Wniosek można również przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP (ważne są tylko wnioski podpisane – podpisem użytkownika, posiadającego profil zaufany platformy ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Nie można przesłać dokumentów w formie kserokopii lub skanu za pośrednictwem faksu lub poczty elektronicznej.

Po dopisaniu się do spisu wyborców, wyborca zostanie skreślony ze spisu wyborców w obwodzie głosowania właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dopisanie się do spisu wyborców tylko do 7 lipca”

  1. ONO pisze:

    TU MOŻE BYĆ POLE DO POPISU DLA NIEUCZCIWYCH BURMISTRZÓW BY GŁOS SIĘ DUBLOWAŁ I FAŁSZOWAŁ RZECZYWISTOŚĆ…A że region jest typowo lewacki to trzeba patrzeć się na ręce

  2. Anonim pisze:

    Dopisywać się migiem i głosujemy na Pana DUDE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły