Dołożyli 2 mln zł do budowy ronda w Brwinowie. Czy teraz uda się rozstrzygnąć przetarg?

Brwinów

Samorząd Województwa Mazowieckiego dołożył 2 mln zł do budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 – ul. Biskupickiej z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej w Brwinowie.

Plan wybudowania ronda w wyżej opisanym miejscu przedłuża się. Ogłaszane przetargi w tej sprawie przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich kończyły się brakiem złożenia jakiejkolwiek oferty lub ofertami, które mocno przekraczały zarezerwowane środki finansowe. Wówczas środki te wynosiły 2,5 mln zł. Teraz po ich zwiększeniu, w budżecie Samorządu Województwa Mazowieckiego zarezerwowana jest kwota 4,5 mln zł.

Być może dołożenie tej niemałej sumy sprawi, że uda się w końcu znaleźć wykonawcę, który wybuduje rondo.

Przebudowa skrzyżowania ma usprawnić ruch i podnieść poziom bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że ul. Biskupicką każdego dnia przejeżdża ogromna liczba samochodów, przez co tworzą się korki. W dodatku skrzyżowanie znajduje się nieopodal szkoły podstawowej i przedszkoli.

Do tematu będziemy wracać.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Dołożyli 2 mln zł do budowy ronda w Brwinowie. Czy teraz uda się rozstrzygnąć przetarg?”

 1. Luck Mc.Kane pisze:

  kiedy przyjeżdża do mnie rodzina z zagramanicy to mówią tak: –
  W BRWINOWIE NIC SIĘ NIE ZMIENIA !
  A ja wtedy opowiadam, że Brwinowem rządzi ŻYD, i dlatego tak się dzieje.
  Ktoś z Was to potwierdzi ?
  Bo dlaczego tzw. dom amerykański został sprzedany żydowi ?

 2. lubicz pisze:

  A tak, tak. Konieczne jest wracanie do tematu, bo sprawie nieudolności władz Brwinowa trzeba się bardzo wnikliwie przyglądać.

  • Gun pisze:

   ” Ogłaszane przetargi w tej sprawie przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich kończyły się brakiem złożenia jakiejkolwiek oferty lub ofertami, które mocno przekraczały zarezerwowane środki finansowe. Wówczas środki te wynosiły 2,5 mln zł. Teraz po ich zwiększeniu, w budżecie Samorządu Województwa Mazowieckiego zarezerwowana jest kwota 4,5 mln zł.”

   Kłania się czytanie ze zrozumieniem ale czego wymagać od naczelnych forumowych hejterów władz Brwinowa. Za inwestycję odpowiada MZDW a nie Gmina Brwinów!

 3. Luck Mc.Kane pisze:

  to jest jakiś totalny PARADOKS ! Czyli niemal 100% więcej dołożono do tego 🙂 ?!!!
  Kto więc odpowiada za przetargi ?!
  To pokazuje że UG Brwinów w osobie b.Kosińskiego nas ciągle oszukuje !
  Przeciez już pisano nałamach WPR że inwestycja będzie realizowana !
  To na jakiej podstawie podano wtedy takie informacje skoro teraz piszecie , że projekt będzie o 100% droższy ?!
  To tak się wyprowadza pieniądze ?!
  4,5 miliona zł za jedno małe rondko ?!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
  To się nazywa ROZDAWALNICTWO rodem PO-KO-KOD !

  • Rafalini pisze:

   No tak, wybudują rondo i Naszej Kochanej Pani Beacie na premię nie starczy.
   Zresztą zamiast oddawać ziemię pod rondo, ksiądz mógł ją sprzedać panu Mateuszowi za ćwierć ceny…

   • kwik -kwik pisze:

    cieszę się że widzisz tą różnice i że z szasunkiem się odnosisz do rządu, który na to zasługuje jak żaden inny POprzedni

  • grandmasterB pisze:

   Inwestycja jest realizowana. Jednym z etapów jest przetarg. Realizacja inwestycji to nie tylko machanie szpadlem ale też wcześniejsze etapy. Projekt nie jest o 100% droższy. Droższa jest wycena. Po co pisac takie rzeczy, chyba tylko żeby wyjść na ignoranta.

   • byk pisze:

    Nie, po to trzeba pisać, żeby na sprawie „ruchów finansowych” w Gminie Brwinów dobrze się przyglądać.

    • Gun pisze:

     Inwestycję realizuje MZDW i stamtąd płyną pieniądze na realizację tej inwestycji.

  • Tomek pisze:

   Brwinowianin nie zmieniaj nickow bo nikt nie uwierzy że jest więcej takich oszołomów jak ty. Budowę ronda finansuje MZDW a nie miasto Brwinów ani burmistrz. Miasto wykupilo działkę o księdza (raczej nie tak okazyjnie jak Mateusz) i oddalo kawałek swojej działki żeby mogli powstać to rondo. I nie jest to male rondko niedoinformowany nieuku tylko ogromna inwestycja obejmujaca dodatkowo budowę chodników itd. Najpierw poczytaj A potem się odzywaj A najlepiej się nie odzywaj.

  • Gun pisze:

   Oho, sfrustrowany ~Brwinowianin pod nowym nickiem. Za inwestycję odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (a nie Gmina Brwinów). Gmina Brwinów dokonała wykupu jedynie części działek pod rondo, które następnie przekazała MZDW.

   Wystarczy choć minimalnie zainteresować się tematem, który się komentuje a nie szerzyć hejt na prawo i lewo.

 4. Ścieżki rowerowe pisze:

  Gdzie są ścieżki rowerowe wzdłuż DW719 od Warszawy w kierunku Żyrardowa? W miastach gdzieniegdzie zrobili, ale pomiędzy miastami również jeżdżą rowerzyści.

  • sda pisze:

   A od czego masz aslaft? Walić te ścieżki rowerowe z kostek, nikomu to nie jest potrzebne

   • Anonim pisze:

    Bez przesady. Ścieżki z kostki są dobre, chociaż rzeczywiście z asfaltu są lepsze.

    • dobre rowery.pl pisze:

     ja omijam te wszystkie ścieżki oprócz tej parzniewskiej ! Pozostałe generują tylko niepotrzebne zamieszanie dla rowerzysty i niebezpieczeństowo, jak choćby ta do Kotowic.
     Jak to wygląda w praktyce:
     – zakładamy że jadę sobie od Dino(Brwinów) w kier.Kotowic. – Na końcu Brwinowa widzę informację „ścieżka rowerowa po lewej stronie” więc powinienem przeciąć oś jezdni by do niej dojechać. W tym momencie widzę, że jedzie za mną sznur samochodów.
     Co muszę zrobić ?
     Zatrzymać się i poczekać aż przejadą samochody bym nie został potrącony. Narażam się na niebezpieczeństwo bardziej, niż gdybym nie podejmował w ogóle takiego działania i pozostał na drodze . A już pomijam fakt, że w tym czasie byłbym 200metrów dalej .

    • Gun pisze:

     Proszę przestań bredzić. Ścieżki z kostki mają jedyny pozytyw – separują ruch rowerzystów od samochodów. Poza tym tragicznie jeździ się rowerem – szczególnie kolarzówką.

  • none pisze:

   A dlaczego wzdłuż 719? Nie lepiej wzdłuż torów WKD z odnogami w kierunku wrażliwych obszarów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły