Dofinansowanie unijne na budowę dróg

Region

Jeszcze w tym roku w mieście zostaną zmodernizowane dwie ulice: Spokojna i Chrzanowska. Grodzisk Mazowiecki na ten cel pozyskało dotacje z funduszy unijnych.

Grodziscy włodarze ogromną rolę przywiązują do rozwoju miejskich stref przemysłowych i wciąż modernizują ich infrastrukturę. Do tej pory udało się wyremontować ulice Transportową i Chemiczną. Na swoją kolej czeka jeszcze ul. Chrzanowska, łącząca miasto ze strefą przemysłową w Natolinie. Na długości 840 m zostanie tu położona nakładka bitumiczna, wyremontowane zostaną również chodniki. Wszystko wskazuje na to, że prace zostaną ukończone jeszcze w tym roku. Obecnie trwają przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy. Wartość dofinansowania na tę inwestycję z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 5,5 mln zł. – Bardzo nam zależy na modernizacji tej drogi, ponieważ ul. Chrzanowska łączy się z ul. Transportową i zapewnia dojazd do oczyszczalni ścieków oraz do siedzib koncernów Raben, czy Danfoss. Jest więc po prostu niezbędna – mówiMariusz Malinowski, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.  

Na jesień tego roku planowane jest także zakończenie prac przy ul. Spokojnej. Inwestycja ta jest związana z modernizacją targowiska miejskiego. Ul. Spokojna zostanie odwodniona, zyska również nowe chodniki, krawężniki i oświetlenie uliczne. Wokół targu zagospodarowane zostaną również tereny zielone. Wzdłuż ulicy powstanie łącznie 250 miejsc parkingowych. Część z nich jest już wykonana. Wykonawcą prac jest firma Budget.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.