Dofinansowanie na budowę strażnicy

Milanówek

Wczoraj informowaliśmy Was o inwestycjach, które otrzymają dofinansowanie z Budżetu Województwa Mazowieckiego. Jedna z nich to budowa strażnicy OSP w Milanówku.

O dotacjach w ramach  Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego pisaliśmy tutaj. Milanówek dostanie około 4 mln zł na realizację inwestycji pn. „Budowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku”.

Nowy budynek stanie na miejscu starego, zdegradowanego, pochodzącego obiektu z 1944 roku. Będzie miał powierzchnię ok. 2270 mkw. Zwiększy się funkcjonalność budynku poprzez wydzielenie miejsca dla stacji techniczno-postojowej. Będzie ona przeznaczona dla aut straży pożarnej oraz pojazdów towarzyszących służb ratowniczych pogotowia ratunkowego i Straży Miejskiej.

Poza zwiększeniem funkcjonalności, strażnica zostanie wyposażona w szereg instalacji, które zmniejszą wydatki energetyczne. Będą to m.in. odnawialne źródła energii czy nowoczesna termoizolacja.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.