Dofinansowania dla biblioteki w Milanówku

Region

Biblioteka publiczna w Milanówku otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021–2025”, stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – wieloletniego programu rządowego na lata 2021–2025.

W trakcie poniedziałkowej (23 maja) konferencji, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku zaprezentowane wyniki II naboru wniosków do konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021–2025”, stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – wieloletniego programu rządowego na lata 2021–2025, w ramach którego ponad miliard złotych zostanie przeznaczony na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. W konferencji udział wzięli Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotr Gliński, dyrektor Instytutu Książki – Dariusz Jaworski, burmistrza Miasta Milanówka – Piotr Remiszewski oraz dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku – Elżbieta Abramczuk-Kalinowa.

Wspomniany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

Program dotacyjny „Infrastruktura bibliotek” o budżecie 228,5 mln zł na lata 2021–25 służy dostosowaniu bazy infrastrukturalnej gminnych bibliotek publicznych do współczesnych standardów obiektów użyteczności publicznej; stworzeniu warunków lokalowo-technicznych do rozwijania kompetencji społecznych i kulturowych mieszkańców, a także zwiększeniu poziomu atrakcyjności świadczonych usług bibliotecznych, w szczególności poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni i wyposażenie bibliotek.

Na liście beneficjentów znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku, która otrzymała 2 250 000 zł na budowę biblioteki im. Jarosława Marka Rymkiewicza w Milanówku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Dofinansowania dla biblioteki w Milanówku”

  1. 2222 pisze:

    Otwórzcie lepiej wypożyczalnie kaset VHS

  2. eyrtyyt pisze:

    PiSior wśród swoich…

  3. zespół wespół(mazowsze) pisze:

    W Milanówku nikt nie czyta książek, w bibliotekę rzucają kamieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły