Dodatkowe 4 miliony na inwestycje

Piastów

Każdy grosz jest na wagę złota, jednak w tym przypadku mówimy o dużych pieniądzach. Dochody Piastowa zwiększyły się o kwotę ponad 4,5 mln zł. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Miasto otrzymało środki na mocy umowy zawartej z Zarządem Województwa Mazowieckiego. Chodzi o refundację poniesionych wydatków na modernizację ulic: 11 Listopada, Ujejskiego, Sienkiewicza. Zgodnie z umową Piastów zyskał 85 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli ponad 4,5 mln zł.

Tym samym tegoroczne dochody Piastowa przekroczyły ponad 79 mln zł. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na inwestycje, a tych w mieście nie brakuje. W ostatnich tygodniach Piastów ogłosił kilka postępowań przetargowych na modernizację kilku ulic. Burmistrz Grzegorz Szuplewski podkreślał w poprzednim roku, że jednym z głównych priorytetów inwestycyjnych miasta są drogi. Mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na stan nawierzchni ulic i liczyli, że w końcu coś zmieni się na lepsze.

Piastów w tegorocznym budżecie zabezpieczył fundusze na remonty dróg oraz projekty. Jednak napływ kolejnych pieniędzy zawsze jest mile widziany. Dodatkowe środki umożliwiły planowanie budowy wodociągów w ulicach: Licealnej, Podstawowej, Uniwersyteckiej, Struga, Broniewskiego, Zaleskiego, Fredry, Lenartowicza. Warto nadmienić o planach przygotowaniach dokumentacji kolejnych wodociągów. Chodzi m.in. o ulice Sobieskiego, Prądzyńskiego, Wysokiego czy Żbikowskiej.

Do końca czerwca powinny zakończyć się remont nawierzchni i budowa odwodnienia na ulicach: Ogrodowej, Dąbrowskiego i Popiełuszki. Kolejną ważną tegoroczną inwestycją jest przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy liceum Mickiewicza, o czym więcej tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.