Docenili wsparcie i pomoc

Michałowice

Srebrny Medal za Zasługi dla Policji – takie odznaczenie otrzymał Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. To swoiste podziękowanie za wspieranie służb mundurowych na terenie gminy

Wspomniane odznaczenie jest przyznawane osobom, które m.in. organizowały działania mające na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń, współdziałały w tym zakresie z organami państwowymi oraz samorządu terytorialnego, swoim postępowaniem podnosiły sprawność policji lub przyczyniły się do rozwoju współpracy polskiej policji ze służbami policyjnymi innych państw. Medal za Zasługi dla Policji jest nadawany przez ministra spraw wewnętrznych z własnej inicjatywy lub na wniosek komendanta głównego policji.

W miniony czwartek (19 listopada) medal otrzymał Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. W trakcie sesji rady gminy odznaczenie wójtowi wręczył Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie podinsp. Krzysztof Radzik. Towarzyszyła mu komendantka michałowickiego komisariatu kom. Małgorzata Pietrasiuk.

Minister przyznał to odznaczenie wójtowi za wspieranie policji w jej działalności oraz budowanie właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. W ciągu ostatnich lat gmina Michałowice wraz z innymi samorządami z naszego regionu sfinansowała zakup radiowozów oraz sprzętu wykorzystywanego w codziennej pracy przez policjantów. Dodatkowo gmina wspiera policję finansowo. Przekazane pieniądze pozwalają na finansowanie służb ponadnormatywnych michałowickiego komisariatu, a co za tym idzie większą liczbę patroli na gminnych ulicach.

To nie pierwsze odznaczenie teko typu, jakie otrzymał Krzysztof Grabka. Wójt Michałowic w 2012 r. został wyróżniony brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.