Do uczniów „piątki” przyjechało tysiąc książek od Empiku

Pruszków

We wtorek w samo południe do szkoły podstawowej nr 5 w Pruszkowie przyjechała kolorowa ciężarówka wyładowana po brzegi książkami, które dzieci wygrały w konkursie organizowanym przez popularną sieć księgarni.

To nagroda w 4. edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Dzieciaki z Pruszkowa zdobyły ją za przygotowanie pracy plastycznej, która przedstawiała scenę z wybranej książki. Ich rysunek ukazuje psa Lampo ze znanej wszystkim opowieści „O psie, który jeździł koleją”. Zwycięzców konkursu wybrali użytkownicy aplikacji mobilnej, którzy w tym roku oddali rekordową liczbę głosów – było ich aż 925 066.

Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby zdobyć liczbę głosów, która zapewni im wygraną. Stworzyli kilka filmików zachęcających, aby na nich głosować, które umieścili w sieci.

– Bardzo nas cieszy, że konkurs, który organizujemy z roku na roku wywołuje w uczniach i ich opiekunach coraz więcej pozytywnych emocji, zapału i motywuje ich do wspólnej pracy. W Empiku wierzymy, że każda książka to przynajmniej jeden powód do tego, aby rozpocząć przygodę z czytaniem. Uważamy, że biblioteki szkolne, a przede wszystkim ich pracownicy, mają wielki wpływ na zarażanie dzieci pasją do czytania. Ważne jest to, że uczniowie zwycięskich szkół w naszym konkursie sami wybierają tytuły, które trafią na biblioteczne półki – są to więc te wymarzone i wyczekiwane lektury. Zależy nam na tym, aby książki były inspiracją do odkrywania świata i jego tajemnic oraz do pogłębiania pasji i zainteresowań młodych ludzi – mówi Justyna Chmielewska, organizator konkursu.

Wśród laureatów konkursu znalazła się jeszcze jedna szkoła z naszego regionu. To Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

 

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Do uczniów „piątki” przyjechało tysiąc książek od Empiku”

 1. Tomasz pisze:

  Przyjechały książki, brawo! Ale dzieci z SP 5 nie mogą dojechać na stadion czy do Ośrodka Kultury na spektakl ponieważ nie istnieje komunikacja pomiędzy tą częścią miasta a centrum. Dobrze, że pan Makuch ma samochód, musiałby na piechotę lecieć tak jak dzieci ze szkoły…

 2. Agata pisze:

  Brawo SP nr 5. Dziękujemy też Panu Prezydentowi za nagłośnienie sprawy głosowania w konkursie empiku Wspaniała sprawa. 😁

 3. Szymek pisze:

  A Pan prezydent to po co tam?

  • Rysiu Młodszy pisze:

   Jak to po co? By przypomnieć o swoim istnieniu. Czyli dla tak zwanego lansu. W końcu zdaje się być od tego ekspertem.

 4. Adam pisze:

  na zdjeciach dostrzegam postać Pana Burmistrza, natomiast nic na jego temat nie odnajduje w artukule. Gdzie opiekunowie klas?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły