Do szkół wróci więcej uczniów

Region

W lutym najprawdopodobniej do szkół wrócą starsi uczniowie. Decyzja o organizacji tradycyjnych zajęć będzie podjęta na podstawie analizy sytuacji epidemicznej w regionie.

Pandemia koronawirusa z pewnością uprzykrzyła życie większości obywateli. Maleńki wirus zdegradował życie społeczne. Dzięki obecności małego intruza uczniowie musieli rozpocząć nauczanie zdalne. Dzieci i młodzież tęsknią za kolegami i koleżankami. Większość uczniów chce wrócić do szkoły. Są duże szanse na realizacje tego marzenia.

Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki na antenie Polskiego Radia Łódź wypowiedział się w sprawie oceny powrotu dzieci z klas I-III do szkół.

– Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie. Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy. Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko – powiedział.

W przypadku, gdy znacząco spadnie ilość zachorowań na COVID-19 istnieją duże szanse na tradycyjne nauczanie dla uczniów w szkołach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Do szkół wróci więcej uczniów”

 1. kik pisze:

  W normalnym państwie człowiek który był wychowywany przez księdza nie mógłby zostać ministrem edukacji. Nieodwracalne zaburzenia psychiczne i możliwy syndrom sztokholmski, dyskwalifikują takiego delikwenta na osobę która decyduje np. o ilości lekcji religii i kwalifikacji księży do nauczania w państwowych szkołach.

 2. korzonek pisze:

  wrócą do szkoły jak zaszczepieni zostaną nauczyciele, przecież nie można pozwolić żeby połowa nauczycieli umarła, wiec dzisiejsze przedszkolaki wrócą do szkoły jak będą pisać maturę… taki mamy klimat

 3. Ona pisze:

  Słucham Jak to do szkół przecież liczba ludzi zarażonych na covid nieustannie się powiększa

  • korzonek pisze:

   nieprawda, przecież nie pozwolą żeby umarła połowa nauczycieli najpierw ich zaszczepią, a że szczepienia idą jak idą to przedszkolaki nie wrócą do szkoły do matury …Hurrra …ale będą zdrowi 🙂

  • korzonek pisze:

   🙂

 4. Ono pisze:

  Co za paradoks…statystycznie w mazowieckim najwięcej covidu….. a uczniowie do szkół???

  • Aga pisze:

   Do szkoły niech idą a nie po dworzu i galeriach latają….

  • Anonim pisze:

   statystyki są świetnym polem manewru, proszę się tak do nich nie przywiązywać 😉

  • Ewa pisze:

   W mazowieckim najwiecej chorych i zmarłych,natomiast obecne strajki w całej Polsce zapowiadają następne dramaty nie tylko kobiet,ale wszystkich obywateli.Takie prowokowanie i wyciąganie ludzi na ulicę przez politykow,to tragedia narodowa,czyżby zachcieli zasłonić tym brak szczepionek i mataczenie w sprawie ich zakupu?Co to się wyprawia w naszej pięknej ojczyźnie?Jak żyć,Panie prezydencie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły