Do spisu wyborców dopiszesz się przez internet

Region

Do wyborów parlamentarnych pozostał jeszcze nieco ponad tydzień. To ostatni moment na dopisanie się do spisu wyborców, jeśli chcemy głosować w innym miejscu niż zazwyczaj. Dobra informacja jest taka, że formalności załatwimy przez internet.

W następną niedzielę, 13 października, wybierać będziemy posłów i senatorów na czteroletnią kadencję. Jeśli chcemy wziąć udział w głosowaniu w innym miejscu niż tam, gdzie na stałe figurujemy w spisie wyborców, musimy ten fakt formalnie zgłosić. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które zamieszkują w Pruszkowie czy Grodzisku, jednak formalnie nadal są mieszkańcami innej gminy.

Jak dopisać się do spisu w wygodnym dla nas miejscu? Do 8 października należy złożyć wniosek elektronicznie lub papierowo w urzędzie gminy odpowiednim dla miejsca gdzie chcemy głosować. – Jeśli chcesz wysłać wniosek o dopisanie do spisu wyborców przez internet potrzebujesz profilu zaufanego (eGO) lub e-dowodu. Pozwalają one potwierdzić twoją tożsamość. Jeśli chcesz zalogować się e-dowodem, potrzebujesz skrzynki ePUAP. Służy ona do komunikacji z urzędem. Jeśli jeszcze nie masz skrzynki, założysz ją przy pierwszym logowaniu do e-usług – czytamy w instrukcji.

Jej pełną treść, wraz ze wskazówkami jak złożyć wniosek tradycyjną papierową drogą, znajdziecie tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.