Długa „podreperowana”, będzie zmiana organizacji ruchu

Pruszków

Wracamy do tematu ul. Długiej, a dokładnie jej zniszczonej nawierzchni i wycofania z niej miejskich autobusów. Nad kolejnym zakazem, tym razem dla samochodów ciężarowych, pracuje pruszkowskie starostwo. Tymczasem drogę udało się nieco podreperować.

O złym stanie technicznym ul. Długiej pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Także o tym, że w związku z obawami o bezpieczeństwo, wycofano z niej autobusy pruszkowskiej komunikacji miejskiej i linii ZW, co wywołało spore niezadowolenie pasażerów. Tymczasem Długą udało się lekko naprawić. – W odpowiedzi na nasze apele, w poniedziałek 27 sierpnia pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie naprawili zabezpieczony przez nas fragment nawierzchni ulicy Długiej przy skrzyżowaniu z ul. Hortensji. Nie mamy jednak pewności, że ta naprawa, choć bardzo potrzebna, rozwiąże w całości problem stanu technicznego tej drogi, ponieważ jego przyczyną są najprawdopodobniej nieprawidłowo wykonane prace ziemne przez wykonawcę kanalizacji sanitarnej na tym odcinku – mówi nam Rafał Pszczółkowski z pruszkowskiego starostwa powiatowego.

I ponownie tłumaczy przyczyny kłopotów. – Z przeprowadzonej na nasze zlecenie ekspertyzy geologicznej wynika, że to brak odpowiedniego zagęszczenia podłoża (czyli potocznie mówiąc utwardzenia ziemi pod nawierzchnią drogi) na odcinku przebiegu kolektora sanitarnego skutkuje powstawaniem na całej ul. Długiej swoistych pofalowań, miejscowych zadoleń, a w niektórych przypadkach nawet głębokich zapadnięć. Chcemy jednak jednoznacznie potwierdzić te przypuszczenia, dlatego zlecimy przygotowanie ekspertyzy niezależnego rzeczoznawcy, aby uzyskać pewność co do przyczyny problemu i w pełni rozwiązać go we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie – zaznacza przedstawiciel starostwa.

Po autobusach z ul. Długiej ma zniknąć ruch ciężarowy. – Aby zapobiec dalszemu pogarszaniu się stanu jezdni na ulicy Długiej, a przede wszystkim mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników tej drogi, obecnie opracowujemy projekt czasowej organizacji ruchu, który zakłada wykluczenie przejazdu dla samochodów ciężarowych (pojazdów powyżej 3,5 tony) na odcinku ulicy Długiej od ul. Warsztatowej do ul. Zdziarskiej – dodaje Pszczółkowski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.