Długa lista dróg do remontu

Piastów

Mieszkańcy i kierowcy z Piastowa narzekają na niską jakość dróg. Ta sytuacja ma się zmienić. – Planujemy szereg inwestycji drogowych. Wszystko musimy jednak racjonalnie przygotować – mówi burmistrz Grzegorz Szuplewski.

Stan dróg w Piastowie nie jest najlepszy. Dziury, łaty, wykopy – to obrazki z wielu ulic. Lista dróg, które zdaniem mieszkańców i kierowców powinny jak najszybciej przejść generalny remont jest bardzo długa. – Niech piastowscy radni zdecydują co z ulicą Sułkowskiego. Od 30 lat obiecujecie asfalt! – czytamy w jednym z komentarzy na portalu WPR24.pl. – Spokojnie, mieszkańcy Sułkowskiego są przyzwyczajeni do „utrudnień drogowych” już od 30 lat. Jakieś dodatkowe dziury na kanalizację nie zrobią na nas wrażenia – napisał ironicznie internauta o nicku „Generał”. Kolejny głos, Katarzyny: – Proszę o interwencję w sprawie skandalicznego stanu dróg gminnych w mieście Piastów. 

Naszą redakcyjną skrzynkę mailową zalewają wiadomości w podobnym tonie. I trudno się dziwić, bowiem jak już wspomnieliśmy przejazd piastowskimi drogami do komfortowych nie należy. 

Dlatego z pytaniem o drogowe plany remontowe zwróciliśmy się do Grzegorza Szuplewskiego, burmistrza Piastowa. – Obecnie na terenie miasta prowadzimy dużą inwestycję związaną z budową odwodnienia północnej części. Wiele dróg jest rozkopanych, na innych dopiero w przyszłym roku będą prowadzone roboty. Cała inwestycja ma się zakończyć na przełomie października i listopada przyszłego roku. Dlatego z naprawą nawierzchni na drogach czekamy do jej zakończenia – tłumaczy Szuplewski. I podkreśla: – Nie chcemy remontować drogi, a później znów jej pruć. Inwestycje musimy racjonalnie przygotować, zwłaszcza, że w dużej części miasta musimy poprowadzić również wodociągi.

Jednak przygotowania do inwestycji drogowych trwają. W tym roku piastowski magistrat zlecił wykonanie dokumentacji projektowych na budowę wodociągów w 19 drogach oraz przygotowanie projektów przebudowy nawierzchni dla 10 kolejnych. Grzegorz Szuplewski zapowiada, że również w przyszłorocznym budżecie znajdzie się wiele pozycji związanych nie tylko z projektowaniem, ale i przebudową ulic. – Postaramy się jak najszybciej modernizować drogi. Doskonałym przykładem będzie ulica Sobieskiego. Gdy wykonane zostanie tam odwodnienie, to zlecimy budowę wodociągu oraz przebudowę nawierzchni. Podobnie planujemy zrobić w przypadku innych dróg – mówi burmistrz. – Póki co, więcej inwestycji dotyczy wodociągów. Musimy je wykonać ponieważ jakość wody w naszym regionie znacznie spadła i mieszkańcy chcą korzystać z wody miejskiej, a nie, jak to miało miejsce do tej pory, z własnych ujęć – dodaje. 

Szuplewski podkreśla, że lista planowanych do przebudowy dróg będzie się wydłużać. Miasto zleciło wykonanie dokumentacji na przebudowę nawierzchni takich ulic jak Dąbrowskiego, Godebskiego, Asnyka, Popiełuszki, Ogrodowa, Klonowa czy Wyspiańskiego. A to nie koniec. Szuplewski: – W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy przebudować również ulicę Sułkowskiego. W nieco bardziej odległych planach jest też przebudowa ulicy Ogińskiego. 

Burmistrz Piastowa zaznacza, że na „wysyp” inwestycji drogowych mieszkańcy mogą liczyć w 2017 roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.