Dlaczego OC i AC to ubezpieczenia, które powinieneś wykupić

Art. Sponsorowany

Ubezpieczenia komunikacyjne są w Polsce nieodłącznym elementem posiadania i korzystania z samochodu. Z jednej strony chodzi o obowiązujące przepisy, a z drugiej o chęć ochrony przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego powinieneś wykupić OC i AC w tym samym czasie.

Gdzie kupować ubezpieczenia?

W kontekście koronawirusa istnieje tylko jedno sensowne miejsce do wykupienia polis ubezpieczeniowych. Jest to oczywiście Internet. Dzięki możliwości zakupów online nie musisz martwić się ryzykiem związanym z wizytami w stacjonarnych biurach. Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeniowych. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka informacji o sobie oraz swojej przeszłości ubezpieczeniowej, by po chwili mieć przed oczami listę ofert skrojonych specjalnie na Twoją miarę. System przefiltruje propozycje tak, jak będziesz tego chciał (po cenie, popularności, zakresie ochrony itp.). Dowiedz się więcej o porównywarkach OC z tego miejsca: https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

Dlaczego warto wykupić OC i AC?

OC – ochrona sprawców

Czasami bywa tak, że to Ty jesteś sprawcą niebezpiecznego zdarzenia na drodze, w którym ucierpiały osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel, w ramach OC, weźmie na siebie wypłatę odszkodowań oraz pokryje koszty związane z naprawą pojazdów. Przykładem zdarzenia kwalifikującego się do interwencji ubezpieczyciela jest niedawny wypadek w Nadarzynie.

AC – ochrona ofiar

Jeśli to właśnie Twój pojazd uległ uszkodzeniu w wyniku wypadku, aktu wandalizmu lub z przyczyn atmosferycznych, będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela w postaci stosownego odszkodowania. Pamiętaj tylko, że towarzystwo ubezpieczeniowe może uchylić się od odpowiedzialności, jeśli szkody są wywołane Twoim zamierzonym działaniem lub stanem nietrzeźwości. Przed podpisaniem umowy AC przeczytaj dokładnie OWU (Ogólne Warunki Umowy) i zapoznaj się ze wszystkimi wyłączeniami.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych

Przeciętny człowiek nie jest przygotowany psychicznie na zmierzenie się ze stresem, jaki gwarantuje spowodowanie lub bycie ofiarą wypadku. Zazwyczaj nie wiemy co robić i łatwo wtedy o emocje, które wcale nie są dobrym doradcą. Mając pakiet ubezpieczeniowy, nie musisz się jednak zamartwiać, jak to wszystko załatwić, ponieważ wystarczy tylko jeden telefon do ubezpieczalni. Konsultanci pokierują Twoimi działaniami i pomogą Ci szybko oraz w możliwie jak najłatwiejszy sposób uporać się ze wszelkimi procedurami, jakie na Ciebie czekają.

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenia OC i AC tworzą zgrany duet i sprawiają, że jesteś wszechstronnie chroniony zarówno jako sprawca, jak i ofiara niebezpiecznego zdarzenia. Przy wyborze polisy pamiętaj o przeczytaniu OWU i sprawdzeniu, jak dokładnie wygląda zakres ochrony i ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności. W innym wypadku możesz być nieprzyjemnie zaskoczonym w sytuacji awaryjnej, w której będziesz najbardziej potrzebować pomocy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.