Decyzje o solarach najwcześniej w kwietniu

Region

Mieszkańcy Brwinowa, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie instalacji kolektorów słonecznych dowiedzą się o rozstrzygnięciu najwcześniej w kwietniu - informuje urząd gminy Brwinów.

W zeszłym roku władze większości gmin w regionie organizowały programy dofinansowania montażu kolektorów słonecznych. Gminy przygotowywały spotkania informacyjne i przyjmowały wnioski od mieszkańców, którzy chcieli zainstalować w swoich domach tzw. solary, czyli kolekotry słoneczne, stanowiące alternatywne źródło domowej energii. Program cieszył się sporym zainteresowaniem w całym regionie, ponieważ zakładał ponad 80 procentowe dofinansowanie prywatnych inwestycji z unijnych pieniędzy. Było o co walczyć, ponieważ koszt średniej klasy takiej instalacji to kilkanaście tysięcy złotych.

Po zebraniu wniosków od mieszkańców każda zainteresowana gmina występowała o dofinansowanie do sejmiku mazowsza. Ten będzie rozdzielał unijne środki w 2011 roku. Na Mazowszu projekt cieszył się dużym powodzeniem. Oznacza to, że tylko część gmin ma szansę na skorzystanie z europejskich funduszy.

Urząd gminy Brwinów poinformował na swojej stronie internetowej, że gmina złożyła wniosek do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programu Unijnych 22 grudnia 2010 r. Obejmował on umowy na montaż kolektorów przez 407 mieszkańców. MJWPU ma ogłosić rozstrzygnięcie konkursu w drugim kwartale 2011 r. Wyniki będą opublikowane na stronie www.mazovia.eu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.