Dechy powrócą do Parku Kościuszki?

Pruszków

Wielu mieszkańców Pruszkowa kultowe „dechy”, które znajdowały się przy scenie Pałacyku Sokoła wspomina z sentymentem. Jest szansa, że „dechy” powrócą.

Park Kościuszki kilkanaście lat temu przeszedł gruntowną modernizację. Zmieni się nie tylko wygląd samego parku, ale i zabytkowego Pałacyku Sokoła. Niestety w ramach prac zlikwidowano kultowe „dechy” przy scenie pałacyku. W ich miejscu pojawiła się fontanna, która już od samego początku mocno dawała się we znaki. Głównie przez awarie przyłącza energetycznego i mechanizmów odpowiadających za odprowadzenia wody. Efekt – woda zalewała piwnice pałacyku. W ciągu ostatnich dni doszło do podobnej awarii.

Okazuje się, że władze Pruszkowa w miejscu fontanny widziałyby… dechy! – Pojawia się pytanie: może warto wrócić do odtworzenia w tym miejscu sceny i widowni? Miejskie imprezy w takiej scenerii? Pałacyk Sokoła za jakiś czas będzie musiał przejść remont po nie do końca udanej rewitalizacji, zatem może to jest właśnie dobry moment, by odtworzyć w starym miejscu nowe „dechy” – napisał na swoim facebookowym profilu wiceprezydent Pruszkowa Konrad Sipiera.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy jest to tylko wizja zmiany otoczenia Pałacyku Sokoła czy może miasto już poczyniło jakieś kroki w kierunku przywrócenia popularnych „dech”. – Ja bardzo bym chciał, by „dechy” powróciły. Patrząc po reakcjach na mój wpis również mieszkańcom podoba się ten pomysł. Dlatego będziemy dążyć do tego, by „dechy” wróciły do Parku Kościuszki – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

A Wy co sądzicie o tym pomyśle? „Dechy” powinny wrócić czy nie?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Dechy powrócą do Parku Kościuszki?”

 1. Paweł pisze:

  Dechy to są w Rybnie na disco Gaga !

 2. Radzio WSC pisze:

  Super muszle koncertową ma Sochaczew. Teraz trwa jej remont ! Fajnie jakby taką miał tez Pruszkow!

 3. Zbychu pisze:

  Tylko oby sztachotek nie organizowano na tych dechach ! Wiocha jest np.w Łowiczu!

 4. TAK pisze:

  TAK, TAK, TAK

 5. Kpina pisze:

  A może Kondzio chce kupić kolejne nowe meble do Urzędu albo samochodzik….bo przecież lubi je tak bardzo często zmieniać…

 6. Szok pisze:

  Dobrze że ostateczne zdanie w tej sprawie ma Konserwator Zabytków…więc Sipiera to sobie może chcieć.

 7. emeryt pisze:

  PANIE SIPIERA PROSZĘ SIĘ NIE LANSOWAĆ TYLKO POŁOŻYĆ DECHY NA STALOWYCH ŁAWKACH W PARKU ŻWIROWISKO !!!

 8. chleba & igrzysk pisze:

  Panie Prezydencie Sipiera, a może zrobić dla 60 tysięcznego Pruszkowa prawdziwy amfiteatr w części zadaszony, tak aby w przypadku Dni Pruszkowa, Pożegnania Lata czy innego święta liczna widownia mogła wysłuchać koncertu i zobaczyć widowisko w przyjaznych warunkach? Można poszukać miejsca pod budowę i stworzyć takie miejsce jak na warszawskim Bemowie czy w parku przy Elekcyjnej… Skoro koncerty nie są już na Zniczu to po co kolejny raz rozdeptywać trawę w Parku Sokoła czy na Glinkach jak można wreszcie zrobić raz a dobrze 🙂 Redakcjo podeślijcie pomysł Panu Prezydentowi 🙂

 9. Kk pisze:

  Park Kościuszki nie jest najgorszym miejscem w Pruszkowie. Myślą też o przebudowie placów zabaw. A czy obecne naprawdę są tak złe? A moze zamiast nowego placu zabaw w Parku Kościuszki wybudować je tam gdzie ich nie ma?
  I pytanie czy więcej uroku, przyjemności na codzień dadzą dechy, czy fontanna przy której siadają mieszkańcy?
  Dla młodszego pokolenia park Kościuszki już nie kojarzy się z dechami, tylko z fontanną. Świat się zmienia, Pruszków również. Patrzymy w przyszłość, bo inaczej wróci czołg.

 10. lennox pisze:

  Prawdziwe dechy były 60 lat temu na Zniczu.

 11. Mieszkaniec pisze:

  WIEŚ POWRACA!

 12. Maks pisze:

  A jakie zdanie ma prezydent Makuch?
  Wiceprezydent Sipera – może urlop?

 13. Kurła kiedyś to było pisze:

  To kierując się sentymentami można by też odbudować gang pruszkowski?

 14. Ja pisze:

  Na dechach poznałam mojego męża, więc uważam, że powinny wrócić do parku, każdy ma z nimi wiele wspomnień.

 15. ktoś pisze:

  Dechy miały swój niepowtarzalny urok. Służyły do celów im przeznaczonych, ale przede wszystkim ( co wspominam z ogromnym sentymentem) siadywało się tam w grupkach ludzi. Tu kilka osób, tam kilka osób. Nikt nikomu nie przeszkadzał, i miejsc do siedzenia nigdy nie brakowało. Ja jestem jak najbardziej za powrotem dech.

 16. Gosc pisze:

  I mamy skok rozwojowy pruszkowa kolejny remont pałacyku

 17. Kerim pisze:

  To już naprawdę nie mają nic innego do spieprz…? Jest tyle innych, zaniedbanych miejsc w naszym mieście, które potrzebują inwestycji. Każdy stały mieszkaniec może ich wymienić długą listę. Poza tym głośne koncerty w tym miejscu są po prostu uciążliwe.

  • Anonim pisze:

   Gdyby nie to że mieszkam w najbliższym bloku od pałacyku to bym ci uwierzył. Ale ponieważ znam prawdę to mogę skomentować pisiurskie klamstwo: kup że okna biedny wieśniaku i w trakcie koncertów zrób coś produktywnego np. jedz do lasu odebrać matkę z roboty.

 18. abc pisze:

  Było, mineło, zapomnieć. Pałacyk zburzyć, postawić biedronkę

 19. pała cyk pisze:

  Do centrum DZIADOSTWA poprosimy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły