Debata o rewitalizacji Piastowa

Piastów

5 lipca, we wtorek odbędzie się pierwsza otwarta debata dotycząca gminnego programu rewitalizacji Piastowa. Udział w tym wydarzeniu może wziąć każda chętna osoba.

„Rewitalizacja” dosłownie oznacza przywrócenie czegoś do życia. Wyrażenie to samorządowcy używają bardziej w przenośni, bo przecież chodzi m.in. o remonty i modernizację budynków, nowe mieszkania, dbanie o zieleń, infrastrukturę drogową czy rozwój sportu. A przecież w każdej miejscowości znajdziemy tzw. zdegradowane obszary, które lata swojej świetności mają dawno za sobą. Takim miejscom przydałaby się „kuracja odmładzająca”, dlatego potrzebny jest głos mieszkańców.

Włodarze Piastowa postanowili zorganizować konsultacje społeczne. Czego dokładnie dotyczą? – W ramach prac nad opracowaniem „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Piastowa 2016+” organizujemy pierwsza debatę otwartą. Chcemy z Państwem porozmawiać na temat barier rozwojowych gminy Piastów i potrzeb rewitalizacyjnych, tak żebyśmy wspólnie mogli wytypować obszar/obszary w mieście, które wymagają rewitalizacji – napisano na stronie Piastowa.

Debata odbędzie się 5 lipca, we wtorek o godzinie 15.00. Miejsce spotkania to sala rady miejskiej MOSiR przy al. Tysiąclecia 1.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.