Darmowe bilety strzałem w dziesiątkę

Podkowa Leśna

Mija miesiąc od wprowadzenia na terenie Podkowy Leśnej darmowych przejazdów WKD dla seniorów, dzieci i młodzieży do 26. roku życia. Czy był to dobry pomysł? Statystyka wskazuje, że tak.

Z możliwości bezpłatnego podróżowania kolejką WKD na trasie Podkowa Leśna Wschodnia – Podkowa Leśna Główna – Podkowa Leśna Zachodnia korzystają osoby starsze (w wieku 65+), dzieci i młodzież ucząca się. Warunkiem jest posiadanie Podkowiańskiej Karty Mieszkańca. Przed podróżą w kasie należy odebrać bilet „zerowy”.

Program wprowadzono na początku roku i warto zaznaczyć, że miasto-ogród to jedyna gmina na trasie WKD, która postarała się o aż tak dużą zniżkę dla swoich mieszkańców. Ile osób w tym czasie skorzystało z darmowych przejazdów? – Pomysł podpisania umowy z WKD był wyjściem naprzeciw postulatom osób starszych, ale też ofertę postanowiliśmy skierować do dzieci i młodzieży. Na obecną chwilę wydano 340 biletów, z czego ok. 84 proc. (285) to bilety dla seniorów, a pozostałe 16 proc. (55) odebrała młodzież. Jest to znacznie więcej niż pierwotnie zakładaliśmy, co oznacza, że program cieszy się dużym zainteresowaniem i jest potrzebny mieszkańcom Podkowy – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Do tej pory wydano 125 Kart Mieszkańca. Jak na czterotysięczną Podkowę Leśną nie jest to zły wynik. Pełna informacja o tym jakich formalności trzeba dopełnić aby ją otrzymać znajduje się tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Darmowe bilety strzałem w dziesiątkę”

 1. Madee pisze:

  Grafikę na karcie projektował chyba ktoś po LSD. Poza tym paw nijak się ma do Podkowy. Źle mi się też kojarzy, bo wskazuje na wyniosłość.

 2. Anonim pisze:

  Moze to bedzie wzorem ze sie da….
  mieszkancy Malich czekaja na darmowe przejazdy do Pruszkowa dla uczniow

 3. wilku starszy pisze:

  a co z niebieskimi tablicami, które ciągle się psują a na pewno nie działają w trakcie awarii na kolei. tłum gapiów wychyla żurawia na tory – przyjadzie czy nie??? w XXIw, dobie cyfryzacji, gps, internetów…

 4. Anonim pisze:

  Pora na odcinki Malichy-Pruszków i Radońska-Okrężna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły