Darmowa mammografia w Pruszkowie

Pruszków

Firma LUX MED organizuje bezpłatną mammografię, która jest finansowana przez NFZ. Badania przeprowadzane są w ramach programu profilaktyki raka piersi.

Ideą badań jest wczesna profilaktyka groźnej choroby. Mammografia pomaga wykryć we wczesnym stadium guzy nowotworowe znajdujące się w piersiach.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku 50 – 69 lat, które mają ubezpieczenie ale nie były leczone na nowotwory piersi oraz panie które nie miały wykonanej mammografii w ciągu 24 ostatnich miesięcy w ramach darmowej profilaktyki, bądź są w grupie ryzyka i otrzymały wskazanie do mammografii po upływie 12 miesięcy.

W środę 3 marca w godz. 9.00 – 18.30 na targowisku miejskim przy ul. Komorowskiej 14 kobiety będą mogły wykonać mammografię w mobilnej pracowni.

Panie, które będą chciały skorzystać z darmowej mammografii muszą założyć maseczki.

Aby skorzystać z badań należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie lub wypełnić formularz.

Telefon do rejestracji:
(58) 666 24 44

Formularz zgłoszenia dostępny tutaj.

Wybierając się na badanie należy wziąć zdjęcia z poprzednich mammografii.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.