Daj choince drugie życie, zawieź ją do grodziskiego ZGK

Grodzisk Maz.

Jeśli posiadasz choinkę w doniczce z bryłą korzeniową, to nie wyrzucaj jej! Przywieź ją do Zakładu Gospodarki Komunalnej – Chrzanów Duży 15A.

Z inicjatywą ratowania choinek wyszedł grodziski urząd. Drzewka, które są w doniczkach zamiast wyrzucać można posadzić i dać im szanse na długie życie. Jednak trzeba nieco wysiłku w to włożyć, ponieważ choinki należy dostarczyć do ZGK w Chrzanowie. – To jedynie 2 km od centrum – dojazd ul. Chrzanowską. Choinki zostaną posadzone przez pracowników zakładu m.in. na terenie grodziskiej oczyszczalni ścieków przy Chrzanowskiej oraz wokół stacji uzdatniania wody na ul. Cegielnianej. Dzięki temu przyczynią się do poprawy jakości naszego powietrza i dostaną szansę na długie życie – informuje grodziski urząd.

Choinki można przywozić do 18 stycznia. Będą one przyjmowane we wszystkie dni robocze oraz soboty w godz. 7.00-18.00 w miejscu PSZOK-u (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Im szybciej zostaną dostarczone, tym większa szansa na to, że się przyjmą. Zwłaszcza, że Pogoda dopisuje – w najbliższych dwóch tygodniach mrozy nie są zapowiadane.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.