Czyste powietrze w przedszkolach

Michałowice

Aż 74 oczyszczacze powietrza trafiły do przedszkoli w gminie Michałowice. Urządzenia trafiły do pięciu gminnych i 15 prywatnych placówek.

Troska o zdrowie najmłodszych dla władz gminy Michałowice jest bardzo ważna. Stąd decyzja o zakupie oczyszczaczy dla przedszkoli działających w gminie. Zadanie jest finansowane ze środków własnych gminy oraz z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego. – Urządzenia są bardzo ciche. Dzięki temu dzieci będą miały zapewnione dogodne warunki przebywania w salach, a także spokojne leżakowanie. Oprócz bardzo sprawnej filtracji zanieczyszczonego powietrza oczyszczacze posiadają także funkcję jonizatora oraz cechują się niskim zużyciem energii – informuje Urząd Gminy Michałowice.

Do gminnych przedszkoli trafi 30 urządzeń, a pozostałe 44 oczyszczacze będą przekazane do placówek prywatnych. Placówki otrzymają urządzenia wraz z zapasem filtrów na okres pięciu lat.

Całkowity koszt projektu to ponad 112 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Czyste powietrze w przedszkolach”

 1. Kasztan pisze:

  Oby te oczyszczacze były wykorzystywane przez dzieci a nie przez panią dyrektor…tak jak jest w przedszkolu nr 4 w Pruszkowie.

 2. raz pisze:

  wolabym troske o wszystkich i nie tylko najmlodszych w prywatnych placowkach oplacanych, badz co badz z naszych podatkow. Jak tam dron antysmogowy? Szkolenie z zakresu obslugi zrobione? Ktos go wykorzysta w koncu? Zamiast zmuszac do zakladania gazu (droga przez meke, znikad pomocy) lepiej 7 kafli przeznaczyc na zalozenie fotowoltaiki, z nakazem likwidacji pieca, i niech sie pradem grzeja. Szybciej, taniej i bezpieczniej.

 3. Palacz opon pisze:

  A wystarczyłoby zakazać palenia jakimś „G”.
  Pastylki na kaszel palacza a na raka i tak zejdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły