Czy w końcu wybudują nowy komisariat w Raszynie?

Raszyn

Plany budowy nowego komisariatu w Raszynie snute są już od ponad... sześciu lat. Gina co roku w budżecie rezerwuje środki na wsparcie tej inwestycji, jednak w tej sprawie przez długi czas nic się nie działo. Policjanci zapewniają, że budowa ruszy w przyszłym roku.

Już w 2010 roku ówczesny wójt Janusz Rajkowski podkreślał, że budynek przy al. Krakowskiej, w którym mieści się policyjna jednostka, nie jest dostosowany do tak dużej ilości spraw, które realizuje. Z roku na rok policjanci zapewniali, że budowa nowego komisariatu ruszy już niebawem. I tak przez kilka lat.

W ubiegłym roku okazało się, że plany budowy nowego komisariatu trafiły do szuflady. – Inwestycja na terenie Komisariatu Policji w Raszynie aktualnie nie została zakwalifikowana do realizacji w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji, a jego rozpoczęcie uzależnione jest od wprowadzenia do planu inwestycyjnego policji oraz pozyskania środków finansowych – zaznacza w marcu 2015 r.  podkom. Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego KSP.

Komenda Stołeczna nie zapomniała jednak o Raszynie. W trakcie grudniowej debaty o bezpieczeństwie zorganizowanej w starostwie powiatowym zastępca komendanta stołecznego mł. insp. Hubert Kowalczewski zapewniał, że inwestycja w Raszynie jednak będzie realizowana. – Mamy już wyłonionego wykonawce, który w tej chwili robi projekt. Mam nadzieję, że w przyszłym  roku rozpoczniemy już prace budowlane. Mamy zapewnienia na zabezpieczenie środków ze strony budżetowej, które będziemy łączyć ze środkami samorządowymi. Jestem przekonany, że w przyszłym roku będziemy wbijać łopaty i mam nadzieję, że to bardzo szybko się potoczy. Program inwestycyjny jest zaakceptowany i środki w budżecie zapewnione – podkreślał.

Natomiast w przyszłorocznym budżecie gminy Raszyn zarezerwowano 1,5 mln zł na wsparcie zadania jakim jest rozbudowa tamtejszego komisariatu. Podobnie z resztą jak w ubiegłych latach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.